Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájsebészeten, hogy zajlik...

Szájsebészeten, hogy zajlik egy foghúzás?

Figyelt kérdés
Már utánaolvastam, szóval leginkább saját tapasztalatok erdekelnének. Sajnos 3 fogam is erre a sorsra jutott. Két hét múlva kell mennem és egyszerűen rettegek. Megijesztett az, hogy ez már műtétnek szamit. Szóval a kérdéseim... Tényleg nem érzek különösebben semmit? Nagyon nagy seb lesz a helyén? Minden esetben összevarják? Mennyi idő után gyógyul meg úgy, hogy már nyugodtan ehessek vele stb?? Minden érdekel, de leginkább maga az eljárás, hogy hogy zajlik? Attól félek , hogy nem fogok merni elmenni... Már azon is gondolkodtam, hogy altatast kérek, bár nem tudom ez lehetséges-e...
2016. szept. 18. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet simán kiszedik, csak azért küldtek szájsebészetre, hogyha beletörne, akkor ott tudják megoldani.

Mekem csak akkor varrták, amikor nem állt el a vérzés, de attól is függ, hogy hány fogadat húzzák egyszerre, nem biztos, hogy mind a hármat.

Amúgy kapsz érzéstelenítőt és semmit nem érzel. Nekem volt egy rezekálás a szájsebészeten, ott vágták az ínyem, és varrtak is, 50 perc volt összesen mindennel együtt, de semmi fájdalmam nem volt úgy elzsibbadtam.

2016. szept. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azt mondták egyszerre kettőt szeretnének kiszedni, de ez majd attól függ mennyire könnyen jön ki. Sajnos két fogambol szinte már semmi nincs csak a gyökér az egyi ugyan még "egyben" van, de lotyog az egész teteje...
2016. szept. 18. 14:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha kitudja emelni a gyökeret, akkor simán megúszod, ha beletörik, akkor van baj. Nekem szedtek már ki gyökérfogóval beletört gyökeret, tehát nem biztos a műtét.
2016. szept. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jaaa én azt hittem, hogy ha a szájsebészetre küldenek, akkor már biztos a műtét. Egyébként azért is félek nagyon, mert emlékszem, hogy az egyik fogamnál a gyökérkezelés is rettenetesen fájt pedig ott is nagyon sok érzéstelenítőt kaptam. Nehéz elképzelni, hogy ezt majd nem fogom érezni
2016. szept. 18. 18:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem amikor fájt volna a gyökérkezelés, akkor hozzá sem nyúlt többet az orvos, beletett valamilyen tömést, és 1 hét múlva injekció nélkül gyökérkezelte, semmit nem éreztem.

Ha nagyon gyulladt a fogad, akkor gyógyszert szoktak felírni és akkor szedik ki, ha már lement a gyulladás, ilyenkor már hat az injekció.

2016. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem ezek a fogak (vagy inkább gyökerek), amiket ki kell szedni egyáltalán nem gyulladtak, nem is fájnak, semmilyen panaszt nem okoznak.
2016. szept. 21. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!