Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor múlik el a fogröntgen...

Mikor múlik el a fogröntgen utáni seb?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Voltam a fogorvosnál. Megnézte a problémás fogam (jobb oldali, alsó nagyörlő), de azt mondta, nem nyúl még hozzá, kell neki egy röntgen. A pár utcával arébbi, másik rendelőbe küldött át. Ott leültettek egy székbe valami nehéz kabátban, az aszisztens egy kis eszközt a fogamhoz nyomott. Iszonyúan fájt. Szerencsére hamar vége lett. A hazaúton valami sósat éreztem a számban azon a helyen.


Azóta 2 nap telt el. Az ínyem picit megdagadt, puklis azon a helyen. Közvetlen a fájdogálós fogam alatt, most már fáj az ínem is. Túlélhető, csak zavar. Ha beszéd közben, bizonyos szavaknál hozzáér a nyelvem, v. eszek, fogat mosok, picit az is fáj.


Jövő héten kell majd újra mennem a fogorvoshoz, addig tehetek valamit a sebre? Mit ajánlotok? Először voltam fogorvosnál, nem vagyok tapasztalt. (25/L)



2016. szept. 22. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy attól amit rátett lett sebes. Csupán csak rossz a fogad és ettől fáj az ínyed is. Édekes fogorvosok vannak én amikor elmegyek és átküld röntgenre még aznap vissza kell vinnem és meg is csinálja. Nem tol el soha napokra meg hetekre későbbre. Nem sok lehetőség van arra hogy ne fájjon az ínyed max veszel be fájdalom és gyulladás csökkentőt. Ha begyulladva mész vissza akkor nem fog úgy használni az érzéstelenítő az viszont piszok kellemetlen. Tehát vissza kellett volna menned még aznap vagy másnap hogy itt a röntgen kezdjen valamit a fogaddal.
2016. szept. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!


Akkor telefonálok holnap, hátha tud hamarabb fogadni. Az ínem csak azóta fáj, és csak ott, ahol azt a valamit odanyomta.

2016. szept. 22. 18:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Simán lehet, hogy a film széle sebezte fel az ínyed. Nekem egy alsó hatos röntgeneztek múlt csütörtökön, figyelmeztetett is az asszisztens, hogy éles az eszköznek a széle, amit a számba rak, érezhetek fájdalmat.

Akkor nem fájt különösebben, de azóta is gyulladt, érzékeny.

Öblögesd a szád valami nyálkahártya fertőtlenítővel, kenegesd Aperisan zselével, és bízz benne, hogy a szájsebek gyorsan gyógyulnak, különben már az őseink kihaltak volna.

2016. szept. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!