Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elhalt fog miatt gyökércsúcsgy...

Elhalt fog miatt gyökércsúcsgyulladás mennyi idő után múlik el a gyökérkezelést követően? Van itt fogorvos, szájsebész?

Figyelt kérdés
Kb. 1,5 hónapja tart a gyökérkezelés, egyelőre ideiglenes gyógyszeres tömést kapok, amit 10-14 naponta cserél a fogorvos, mert az ínyemen a fog felett jóval még mindig van egy kisebb dudor. A dudor már sokat húzódott vissza, a fogam nem érzékeny rágás közben, csak ha erősebben megkocogtatom. A dudor is csak akkor érzékeny, ha esetleg erősen megnyomom pl. a fogkefével. A fogorvos azt mondta, addig nem akarja véglegesen betömni, amíg a dudor teljesen le nem húzódik. Még annyi, hogy esetleg a lézeres gyökérsterilizálás nem segíthet? Sajnos a fogorvosom nem csinál ilyet, csak a neten olvastam róla.

#íny #fog #gyökérkezelés #dudor #gyökércsúcsgyulladás
2016. ápr. 6. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Dalacint nem írt fel az orvos? Én kaptam gyökérkezelés előtt antibiotikumot és az 1 hét alatt levitte a gyulladást, a puklit a fogam mellett, utána gyógyszeres tömést kaptam, majd egy ideiglenest és harmadjára már végleges tömést.
2016. ápr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt mondta antibiotikum nem szükséges, mert az csak tünetileg kezelné a gyulladást, és akkor 2-3 hónap múlva kiújulhat. Ráadásul nekem semmi komoly panaszom nincs, nem fáj a fogam, sem a gyökérnél, nem duzzadt be az arcom, nincs lázam, szóval azt mondta nem indokolt!

Sok C-vitamint szedek, napi 3-4 ezret, hogy segítse a gyulladáscsökkentést.

2016. ápr. 6. 14:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben nem célszerűbb a gyökércsúcs rezekció? Ezt a lehetőséget nem ajánlotta fel a doki?
2016. ápr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt még nem mondta, de ahogy neten utánanéztem, valószínűleg ez lesz a következő lépés. Csak nem tudom, mennyi ideig érdemes még próbálkozni a gyógyszeres gyökérkezeléssel...
2016. ápr. 9. 11:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Megoldódott a problémád?
2016. máj. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azóta betömte végleges gyökértöméssel a fogorvos és készített röntgent, amin látszik a javulás. Két-három hónap múlva kell visszamennem, ha addig nincs panasz, és újabb röntgen. Ha a gyulladás visszahúzódik teljesen, akkor nem lesz szükség gyökércsúcs rezekcióra.

(A dudor szinte alig látszik, de erős nyomásra még azért érzem, viszont tényleg sokat javult már. A fogam egyáltalán nem fáj.)

2016. máj. 23. 13:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Az szuper, akkor úgynézki megúsztál egy kellemetlen procedúrát. Ez alatt a 3 hónap alatt az átlagosnál is sokkal jobban figyelj a szájhigiéniára, öblögess valami jobbfajta szájvízzel minden este.
2016. jún. 8. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Listerine van otthon, remélem az jó. :)
2016. jún. 8. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!