Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Első gyökérkezelés után mi a...

Matt_farrell kérdése:

Első gyökérkezelés után mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ma voltam életemben először gyökérkezelésen, mert hatalmasra feldagadt az egyik lyukas fogamnál az ínyem. Kitisztította a fogamat, de viszont nem vagyok benne, biztos hogy kaptam-e ideiglenes tömést, avagy sem. Olvastam a neten, hogy ilyenkor szívogatni kell, hogy eltávozzon belőle a genny. Én is egyszer kétszer megszívtam, nem fájt, de elkezdett kissé vérezni. Abba is maradt hamar, de ez normális? Ajánlott szívogatni, vagy sem? Illetve, ha vérzik, akkor inkább ne szívogassam? (Kaptam egyébként rá antibiotikumot.) Csütörtökre hívott vissza az orvos, addig nem szeretnék rontani a helyzeten.

2016. szept. 27. 20:44
 1/8 anonim válasza:
Szívogatni akkor érdemes, ha étel maradék ment bele. Egyébként minden étkezés után öblögess óvatosan vízzel, hogy kijöjjön belőle a kaja maradék. Minél többet moss fogat, hogy bacilus ne menjen bele. Tej terméket, és amiben található ne egyél, ne igyál, mert szintén bacilus forrás. Amíg nyitott a fogad, vagy seb található ínyeden.
2016. szept. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ akkor a kávé is kilőve egy darabig :(
2016. szept. 27. 20:58
 3/8 anonim ***** válasza:

"nem vagyok benne, biztos hogy kaptam-e ideiglenes tömést, avagy sem"


Sose fogom megérteni, hogy jöhet el valaki úgy egy kezelésről, hogy nem kérdezi meg a dokit, mit is csinált vele. Az is király, hogy a doki se érzi szükségét, hogy elmondja.

2016. szept. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
rettegek,a fogorvosoktól.. és azzal voltam elfoglalva hogy túl legyek rajta nem azzal hogy még kérdezősködjek.. de igazad van részben,de már b****m :)
2016. szept. 27. 21:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Márpedig a legtöbb orvos nem túl közlékeny, még fizetős helyen sem. Én viszont azt nem értem, hogy nem lehet tudni van-e benne tömés. Meg kell nézni és kiderül. Ha olyan helyen van, akkor egy kis tükörrel.

Amúgy azért szokták szívogatni, hogy a genny kijöjjön belőle. Meg persze a kaja, de az alap.

2016. szept. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni, hogy betömte, vagy nem. Ne szívogasd! Inkább ecsetelgesd tömény Pflogosollal, ha nyitott a fog.
2016. szept. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nyitva hagyta, márpedig szerintem igen, mert vérzett, akkor szivogatni kell, hogy a genny távozzon, legalábbis nekem ezt mondta a fogorvos amikor egyszer nyitva hagyta a fogat.

Szívogasd és vigyázz, hogy ne menjen bele étel.

2016. szept. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem rakott bele tömést mert a fogam teteje teljesen üres,én azt gondoltam tegnap,hogy biztos lejjebb rakta hogy ne essen ki de,ha szívagotam akkor a nyálam elsárgul,de egy idő után meg már nem lesz sárga
2016. szept. 28. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!