Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek, ha nagyon rosszak...

Mit tegyek, ha nagyon rosszak a fogaim 18 évesen és szinte az összes lyukas?

Figyelt kérdés
Azt hozzáteszem, hogy anyukámnak már 36 évesen műfogsora volt, szóval elég rossz fogakat örököltem. Sajnos nagyon csünyák is, ezért volt fogszabályzóm és hiába ápoltam őket azalatt, sajnos amiatt is romlottak. A másik legnagyobb baj, hogy kb. 12 éves koromig egyáltalán nem foglalkoztam a fogaimmal. A szüleim nem tanítottak fogat mosni és csak akkor mostunk fogat, ha mentünk valahova és akkor is szinte csak bevizeztük. Utána, ha kilyukadt valamelyik anya azt mondta, hogy úgyis még tejfog, nem kell tömetni. A suliorvos aztán mikor bedagadt az egész arcom, kihúzott egyet és betömt még hármat és jöl keszidta anyát, hogy ilyen hülyeséget mondott. Utána kezdtem el vele foglalkozni, de azóta is tömtek ötöt. Most azt mondták, hogy 7 lyukas fogam van, mert újra is kell tömni és két műfogam is lesz. Nagyon rosszul érzem magam, mert szinte egy ép fogam nincs. Pedig sokszor mosok fogat, reggel este az elektromossal, szájvizet használok, fogselymet, egyáltalán nem eszek cukrosat. Lehet vitamint is kellene szednem? Milyen fogkrémet hasznljak, mert anya mindig a legolcsóbbat veszi?
2016. szept. 29. 21:39
 1/1 Snorri ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni. Mindenképpen csináltasd meg, amit kell, ne halogasd, minél előbb, annál jobb. Utána fél évente járj el ellenőrzésre. Kérdezz rá, hogy szedj-e külön fluoridot, orvos javaslata nélkül ne. Fogkrémből szerintem a legjobb a Paradontax, 1000 körül van, de kevés kell belőle, vannak akciók is. Kettőnknek egy hónapig elég.
2016. okt. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!