Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogtömés fáj?

A fogtömés fáj?

Figyelt kérdés
Pénteken megyek fogat tömetni.Nagyon pici a lyuk, nem is fáj, sőt, én nem is tudtam hogy lyukas. Ezzel együtt leszedik a fogkövet, utána beutalót kapok fogszabályzásra. Mennyire fájdalmas a fogtömés és az érzéstelenítő meg a fogkő leszedés? Emellett körülbelül hány alkalommal kell menjek hogy felrakják az állandó fogszabályzót?

2016. okt. 5. 20:15
 1/8 anonim válasza:
Egyáltalán nem fáj! :D
2016. okt. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Esetleg valami tapasztalatot tudnál mesélni? Hogy ment ez az egész, kellemetlen volt e nagyon,stb? :)
2016. okt. 5. 20:46
 3/8 Snorri ***** válasza:
Fogszabályozásban nem tudok segíteni, de a töméstől ne félj. Nem tudom milyen dokihoz mész, de az enyém befújja a területet lidokainnal, így az injekció sem fáj egyáltalán, komolyan, semennyire. Ha nem kapsz lidokaint, akkor a szúrás picit kellemetlen, de nem vészes, tényleg. Lehet nem is kell szúrni, mert olyan pici a lyuk. Nekem csinálta már így a doki. Az a legjobb. :))) A fogkő leszedése sem fájdalmas egyáltalán. Picit kellemetlen, ennyi. Nekem elhiheted, én tényleg rettegtem a fogorvostól sokáig. De ez a kettő nem vészes. A lyuk is pici, és szerintem a fogköved sem lehet komoly. Írd meg milyen volt.
2016. okt. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Egyik sem fáj! Lehet nem is kapsz érzéstelenítőt, de érzéstelenítő nélkül sem fáj minimalisan kellemetlen de a fajdalomtol messze all az erzes (szerintem)

Fogszabályzó felrakása pedig kb 2 alkalom abbol az elso a fogadrol keszult lenyomatvetel illetve az egeszet meg egy panoramarontgent elozi meg. A felrakas csak ezutan kovetkezik ami szinten nem faj 😊

2016. okt. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem amiket felül tömtek azok nem fájtak. Mielőtt beadta az orvos az injekciót előtte bekente zselével ott, ahova beszúrta, így nem fájt, csak kicsit feszített, illetve egyszer nem oda szúrta a tűt, ahol előtte bekente, hanem kicsit arrébb, az egy picit fájt de kibírható.

Amikor alul töm, ott az injekciót izomba adja, előtte nem keni be semmivel, mert azt mondta ott nincs értelme, mondta, hogy kicsit feszíteni fog, de nekem sokkal elviselhetőbb volt, mint a felső. :D Ráadásul 2-t is kaptam, mert az elsőnél nem nyitottam elég nagyra a számat, így nem tudta beszúrni rendesen. Az alsó fogoromban az egyik fogamban hatalmas lyuk volt, azt még 2 injekció mellett is éreztem, hogy fúrja, de nem volt olyan vészes, 3-5/10 kb.

Összegezve, ki lehet bírni. Ha nagy a lyuk kicsit fáj, de nem törvényszerű.

2016. okt. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*3-4/10
2016. okt. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Mindenkinek jár a zöld kéz :) Én még mindig rettegek :( De valahogy muszáj leszek kibírni hiszen a lyuk csak nőni tud, vagy betömik és minden rendben lesz :)
2016. okt. 6. 21:13
 8/8 A kérdező kommentje:
Borzalmas volt :( 3 érzéstelenítő injekciót kaptam, de nem hatott... Igaz nem fájt az injekció, de valami borzalmas volt a fúrás... Pedig tényleg nem vagyok ez a nagyon hisztis ember, fültágítóm van hélix piercingem köldök piercingem és orr, de ezekhez képest a fogtömés olyan mint egy simogatás... Lehet nekem érzékeny nagyon a fogam,de tényleg borzalmas volt... 21.-én fogkő leszedés,attól ezek után nem félek...
2016. okt. 7. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!