Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért akarja kihúzatni a...

Miért akarja kihúzatni a környezetem a bölcsességfogaimat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 25 éves vagyok, 3 bölcsességfogam kint van, egy csak félig van kint. A problémám:


A hatos fogamat (alsó állkapocs, nagy örlő) 5 hónapja betömte a fogorvos mikor a szokásos ellenőrzésre mentem. Megbántam, hogy engedtem... Elötte sosem fájt. De a tömés óta a kenyérhajat sem tudom elrágni úgy fáj rágáskor, hidegre-melegre pedig élesen besajog. Kompozit tömés egyébként. Azt hittem elmúlik, de mint írom, öt hónapja nem hajlandó elmúlni.


Az evést úgy oldom meg, hogy a másik oldalamon rágok, vagy a problémás oldalon a nyelvemmel eltolom a falatot a bölcsességfogaimhoz.


Mikor először panaszkodtam, hogy megbántam a tömést - persze még most is panaszkodom és átkozom magam -, elmeséltem hogyan eszek, kiakadtak. "Neked van bölcsességfogad? Uhh!" Ez volt a válasz. Én meg: "Hála az égnek, hogy van, különben azon az oldalon nem is ehetnék." De csak jöttek azzal, hogy ne örüljek. Meg állandóan azt kérdezgetik mikor húzatom ki. Egyáltalán NEM akarom kihúzatni egyiket sem. Inkább a fájós fogamat húzatnám ki... De a fogorvos nem hisz nekem szerinte rosszul érzem, ő úgy gondolja, hogy a tömés elött fájt és most meg nem. A tömés elött azt se tudtam, hogy a fog egyáltalán fájhat, azt hittem élettelen mint a haj, az se fáj mikor vágják, hát a fog se fájjon ha eszem. De fogam bizony fáj. És nem értem miért azt akarja kihúzatni a családom, ami problémamentes. Ők mind kihúzattak. Apum, anyum, nővérem. Szerintem meg nem is látszik ha beszél az ember de mindegy.



2016. okt. 19. 17:16
 1/7 A kérdező kommentje:
A fogorvosom szerint amúgy nem kell kihúzni a bölcsességfogaimat. Általános iskolás koromban ő készítette a fogszabályzómat. Akkor még egyik sem bújt ki, csak a kettő alsó látszott, de picik voltak, alig kukucskált ki a sarkuk. Akkor is azt mondta a fogorvos, hogy nem sok vizet zavarnak, pedig anyum azzal kezdte köszönés után, hogy húzza ki mielött felrakná a fogszabályzót. De nem húzta ki. Most már 3 kibújt teljesen, 1 csak félig, de most sem akarta és én sem akarom. Egyedül a családom akarja kihúzatni. Mi a fenéért???
2016. okt. 19. 17:23
 2/7 bithorlo ***** válasza:
Szia! Én 2-t kihúzattam, de csak azrt mert 30 éves koromra sem tudott egyik sem teljesen kibújni az ínyem alól és rendszeresen begyulladt az ínyem. Maga a 2 fog teljesen egészséges volt. Felül viszont megvannak. A helyedben keresnék egy másik fogorvost, aki csinál fogröntgent, mert lhet valami a fogban amitől fáj, vagy a fogágy kezdett lesorvadni a fognyakról.
2016. okt. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Másik doki,ez beteg...
2016. okt. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Panoráma röntgent csinált csak. Ott nem sok minden látszott - számomra.
2016. okt. 19. 18:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyomás másik orvoshoz, a mostanit felejtsd el. Normálisnak érzed azt, hogy ő akarja megmondani, hogy NEKED hol fáj? A tömött fognak egyáltalán nem lenne szabad fájnia, a bölcsességfogakat pedig csak akkor kell kihúzni, ha gondot okoznak. Attól még, hogy másnak volt velük baja, a tieid jó helyen vannak.
2016. okt. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazad van. Keresek másik fogorvost. Most még csak olvasgatok és kérdezősködöm ki kit ajánl az ismerősi körben. Lehet a fájós fogam gyökérkezelni kell majd. De ez hamarosan kiderül.
2016. okt. 20. 09:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Na hat en is igy vagyok. Betomte a fogam mar meg nyomasra erzekeny, azelott semmi baja nem volt. Viszont nem folyamatosan erzekeny. Egyszerre harmat tomott nekem egymas mellett...en most meg erre figom, h biztos megviselte..
2016. okt. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!