Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Beszedjem az antibiotikumot?...

Beszedjem az antibiotikumot? (gyökérkezelés)

Figyelt kérdés
Három napja nyitották meg a fogcsatornákat. Az orvos allítja, hogy csak 2 ideg van a 3 csatornás fogban. Kiszedte azt a kettőt, amit látott, majd nyitva hagyta. Azóta nem fáj, csak harapásra. Mondtam is neki, hogy szerintem benn maradt a 3. idegszál, de nem hitt nekem. Erre áthívott egy másik orvost a szomszéd rendelőből, és határozottan kijelentette, hogy azért fáj, mert ideg van benne. Ő rögtön ki is szedte azt. Az orvosom szerint gyulladás miatt fáj, a másik orvos szerint a bentmaradt idegtől. Az orvosom azt mondta, hogy muszáj az antibiotikum, míg a másik szerint fölösleges, mert nincs gyulladás. Ezek után kiben bízzak? Magánorvosról van szó. Váltsak orvost? Most sem fáj, csak ha ráharapok. A foggyulladás fájna magától is, nem?

2016. okt. 28. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiszedte a másik orvos az ideget és még mindig fáj, akkor gyulladás lesz. Amíg kis területen van, addig lehet csak nyomasra/harapasra érzékeny.
2016. okt. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pont ugyan úgy fáj, mint legelőször. Fontos, hogy nem gyulladás/fogfájás miatt kellett kezelni, hanem azért, mert az orvos nem látott rendesen, és túl mélyre fúrt. Azt mondta, hogy belefúrt a pulpába, mostmár muszáj kezelni. Eredetileg csak tömés cserére mentem, eddig panaszmentes volt a fogam😕 köszönöm
2016. okt. 28. 11:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Illetve a Lidocain injekció után bedagadt a torkom, és nem tudtam nyelni vagy 3 óráig. Zsebkendőbe kellett köpnöm. Az orvosom meg nem hitte el, azt mondta, hogy csak találgatok, meg izgulok. Amenyiben orvost szeretnék váltani, tartozom-e neki magyarázattal? Eddig mindig megkérdőjelezte, illetve kinevette a reakcióimat. Tegnap is bedagadt a torkom, és csak legyintett.
2016. okt. 28. 11:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nincs meg már a bizalom, akkor válts orvost.

Nem kell vele közölni, semmi teendőd nincs. Egyszerűen keresel más rendelőt és ott kérsz időpontot.

2016. okt. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyen (már bocsánat) paraszt az orvos minek jársz hozzá?

Dehogy kell magyarázat,ha van időpont lemondod és puszi,keresel egy normális dokit.

Az orvos a szolgáltató,az van,amit a beteg mond.

Még az SZTK-ban is így kéne lennie,hiszen a te adódból van fizetése csak hajlamosak úgy viselkedni,mintha ők tennének szívességet.

Egyébként a következő orvosnak említsd meg ezt a dagadás dolgot,mert valószínűleg allergiás leszel rá,anaflexiás sokk meg nem hiányzik senkinek.

2016. okt. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Válts orvost, nem tartozol neki semmiféle magyarázattal!

Az új orvosnál max. annyit mondasz, hogy úgy érezted, nem törődik veled kellően az előző orvos és kész. Nem fogja firtatni, hogy miért jöttél hozzá.

A foggyulladás bizony fájna magától is, nem csak harapáskor. Az antibiotikummal szerintem várj addig, amíg az új orvosod meg nem vizsgál.

Addig is jobbulást kívánok!

2016. okt. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld mancs!
2016. okt. 28. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!