Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kb 2-3 hete lett gyökértömve...

Veronika18 kérdése:

Kb 2-3 hete lett gyökértömve a fogam,1hétig antibiotikumot szedtem, aztán elmúlt a fájdalom, most pedig ismét nagyon fáj a fogam. (Pedig gyökérkezelve volt ) ez normális mit tegyek? Nemtudok rágni mert rettenetesen fáj!

Figyelt kérdés

2013. júl. 25. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint a gyulladás nem múlt el.

Menj vissza rögvest a fogorvoshoz.

Nekem majdnem 2 hétig szabadon hagyta a doki, hogy kitisztuljon.

2013. júl. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nagyon félek visszamenni , ez a kezelés maga volt a pokol, még egyszer nembírnám elviselni :( rettegek, de ha nemlehet mást tenni akkor muszály rávennem magam :(
2013. júl. 25. 23:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Túl korán tömte le a doki, még nem tisztult ki rendesen. A gyökércsúcs körül maradtak bacik. Muszáj lesz kiszedetned a gyökértömést, és folytatni a kezelést. Én is jártam így nem is egyszer. Volt, hogy hónapokig kezelte a doktornőm egy fogamat, de már ismert, és mindig próbatömést tett bele először, és ha nem gyulladt be, csak akkor tette bele a gyökértömést. Olyan is volt kétszer, hogy sehogy sem sikerült kitisztítani a gyökércsúcs környékét, és akkor el kellett mennem a szájsebészetre gyökércsúcs-csonkolásra.
2013. júl. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jézusom :/ hónapokig eltarthat ? Amúgy az egészbe csak az bosszant hogy nemkaptam próbatömést hanem rögtön betömte :/ amúgy az a gyökércsúcs csonkitás fájt ? Hogy csinálták ? :(
2013. júl. 25. 23:56
 5/7 anonim ***** válasza:
"Gyökércsúcs csonkítás" nekem is volt. Ezt megelőzte az hogy 2 hónapon keresztül heti 2x jártam kezelésre, de nem sikerült a gyulladást kezelni. Mint kiderült azért, mert ciszta volt a foggyökeremen, ami állandó gennyezést vont maga után. A műtét kb fél óra volt, a legkellemetlenebb része az érzéstelenítő volt. 4 injekciót kaptam. Ne ijedj meg, de mindenképp fordulj orvoshoz. Lehet, hogy csak alaposabban ki kell tisztítani. A műtétre csak legvégső esetben kerül sor.
2013. júl. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs, elfelejtettem leírni hogy zajlott. Szóval elérzéstelenítették, felvágták a fogínyemet, egy ilyen vésőszerűséggel "levésték" a gyökerét, majd beültettek egy csontpótló anyagot, ami a helyén tartja a fogat. Majd összevarrták. Másnapra az arcom a kétszeresére dagadt, de ez ezzel jár. Egy hét múlva varratszedés. Kb ennyi.


Itt egy tájékoztató videó. http://www.youtube.com/watch?v=D3V-iAScPJE

2013. júl. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én kétszer voltam csonkoláson, az első úgy zajlott, ahogy az előző válaszoló is írta, ezt egy idős doki csinálta. A második fiatal volt, ő már nem vésővel és kalapáccsal szedte le a gyökércsúcsot, hanem fúróval.

Nekem is dagadt és szivárványszínű volt a képem, de állítólag ez nem következik be, ha azonnal jegelik, csak hát mire én vonattal hazaértem, az két óra volt.

Na, most jól rád ijesztettünk:) A csonkolás csak a végső megoldás, és tudtommal csak felső frontfogakon végzik. Én mindkét esetben szemfogon végeztettem, azt nagyon sajnáltam volna kihúzatni, mert a szemfog erősen kapaszkodik, és jól lehet rá pótlást építeni.

2013. júl. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!