Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan enyhítsem a gyökérkezel...

Hogyan enyhítsem a gyökérkezelésre váró fogam gyulladását?

Figyelt kérdés

Csak 7-én fogok tudni menni fogorvoshoz, addig ki kell bírnom valahogy, csak az utóbbi pár napban megint előjött a fájdalom és leginkább esténként szokott már eléggé fájni, mindig cataflammal próbálom enyhíteni, plusz öblögetés, ecsetelés, de nem sokat segít. Még mit lehetne bevetni? Utóbbi időben nem fájt, viszont mos megint erős gyulladás kezdődött.

A cataflam is csak pár órára veszi el a gyulladás érzését, aztán megint kezdem érezni. Szerintetek egy hétig még így kibírom a dokiig különösebb nagyobb baj nélkül? Fura, mert pár hete meg egyszerűn elmúlt a fájdalom most viszont sajnos kitartóan visszatért...

Előzőleg sajnos betegség miatt nem tudtam elmenni tolni kellett a kezelést, remélem a következőre már nem leszek beteg...



2016. okt. 31. 23:42
1 2
 1/12 anonim válasza:
Ha bevan gyulladva a fogad és gennyesedik, akkor elöször valami antobiotikumot kéne kapnod 1-2 hétig, hogy a gyulladás mérséklődjön
2016. okt. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Pár hete gyökérkezelték a fogam, hát ameddig eljutottam az orvoshoz azt hittem meghalok, de nekem sajnos ki is kellett húzni végül, amin én is meglepődtem mert különben minden fogam teljesen jó állapotban van. Én napi három cataflamal és folyamatos jegeléssel próbáltam átvészelni, sőt, még sót is raktam a fogkefémre és azzal dörzsöltem, őszintén megmondom, ha csak pár percig is, de ez volt az ami enyhülést nyújtott. Ha rám hallgatsz valahogy előre hozod a dolgot, mert nagyon meglehet szenvedni vele.
2016. okt. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De a doki most szabin van, ezért lett hétfő majd. Nem tudom esetleg háziorvsohoz menjek el hátha ad valami gyógyszert vagy felesleges? Alig bírom lenyelni egyébként a tablettákat...
2016. okt. 31. 23:55
 4/12 anonim válasza:
Szerintem nem fog tudni semmit adni rá, nekem is csak a catit adták gyógyszertárban. Fogfájásra sajnos mindig csak a fogorvos a megoldás.
2016. nov. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért abban reménykedem, hogy hátha azért elmúlik ez jöv hétfőig és akkor a beavatkozás is könnyebb lehet..
2016. nov. 1. 00:06
 6/12 anonim válasza:
Én ha a mi háziorvosunkból indulok ki, az nagyra nyilt szemekkel nézne, hogy fogfájással miért hozzá megyek, és elküldene egy körzeti fogorvoshoz, max felirna egy cataflamot. Ha nagyon fáj keresni kell egy másik dokit, több, vagy körzeti bár... sok ember inkább kerülné öket
2016. nov. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Volt olyan, h hiába vettem be fájdalomcsillapítót, nem hatott. Egyetlen dolog segített: szegfűszeget rágtam.
2016. nov. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ajj most kicsit baj van... Kaptam négy szurit, de kellőképpen nem zsibbadt el a fognál a rész, amikor fúrt már mélyebben, akkor eléggé fájt belenyilalt, így egyből abbahagyta, és adott gyógyszeres tömést, várunk 1 hetet, azt mondta ha nagyon fáj, akkor hívjam és keresünk még a hétre időpontot... De szerintem ez nyilván fájni fog ha kimegy a zsibbasztó hatás, mivel már elég mélyen volt fúrva, de azt mondta még nem látja nem tudja kinyitni az ideget... :( ez most nagyon elkeserítő helyzet, mert gondolom ez későbbi is ugyanúgy fájni fog, mivel már túl mélyen voltunk.
2016. nov. 7. 12:35
 9/12 anonim ***** válasza:
Melyik fogad?
2016. nov. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
bal nagyőrlő azt hiszem
2016. nov. 8. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!