Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen egy foghúzás?

Milyen egy foghúzás?

Figyelt kérdés
2 fogam ki kellene húzatni, a szájsebészeten, de nem merek elmenni. Pedig most már fájnak is, két napja aludni se tudok miatta. (Egyszer elmentem kihúzatni, de a váróban visszafordultam). A szuritól annyira nem félek, mivel kaptam már nem egyszer fogászati kezelés előtt érzéstelenítő injekciót, de magától a húzástól nagyon. Sokan mondják, hogy nem lehet érezni semmit, de van, aki szerint nagyon fáj, nekem meg ez a két fogam le van törve, az egyiknek már tényleg csak nagyon mélyen a gyökere van meg. És olyat is hallottam, hogy a húzásból nem lehet érezni semmit, de ha kimegy az érzéstelenítő hatása akkor 1-2 napig elviselhetetlenül fáj + attól is félek, hogy össze kell varrni, itt meg igazából a tudat...olyan rossz érzéseket vált ki belőlem annak a tudata, hogy össze van varrva az ínyem, nem tudom, hogy viselném el a számban 1 hétig.
2016. nov. 12. 20:42
 1/3 A kérdező kommentje:

És utána a lyuk az mennyire kellemetlen érzés? Mennyi idő alatt forr össze?

Elmegyek a szájsebészetre és kb olyan, mintha egy visszaszámláló óra indulna el és itt lenne az életem vége. Kb ehhez tudom hasonlítani

2016. nov. 12. 20:45
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem olyan vészes. Maga a húzás az tényleg semmi, a szájsebészek profik, alapesetben megy gyorsan és nem fáj, a széttört fogakat is szépen kiszedik. A varrás az teljesen érdektelen, a varratszedés is. Az érzéstelenítés elmúltával van ugyan fájdalom, de messze nem az az elviselhetetlen, nyilalló, inkább ilyen tompa, folyamatos. Persze kellemetlen, de fájdalomcsillapítóval jól kordában tartható. Attól függően, hogy honnan húztak (hova kellett szúrni az injekciókat) lehet némi szájzára az embernek, az elég kellemetlen tud lenni, nekem volt, hogy pár napig fél centisre kellett aprítani minden kaját, mert nem bírtam jobban kinyitni a számat :) Az, hogy nincs ott fog, ahol addig volt, egy kellemetlen, fura érzés, én igyekeztem nem arra kalandozni a nyelvemmel.
2016. nov. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is törött fogamat húzták annak idején. Ha valóban annyira fáj a fogad ahogyan itt leírtad, akkor nagy valószínűséggel be lehet gyulladva, akkor viszont nem huzzák ki azonnal, gyógyszert fogsz rá kapni ami leviszi róla a gyulladást, akkor már jelentősen jobb lesz, utána meg elérzéstelenítik és kihúzzák. Bár nekem már régen húzták a fogam, de szerintem semmi különös. A húzás után még sokáig hatott nekem az érzéstelenítő, utána ha fájt bevettem egy fájdalomcsillapítót. A fog helye különösebben nem is izgatott, örültem hogy túlvagyok rajta. Nekem egy probléma volt, nagyon nehezen ált el a vérzés és vérrög keletkezett a helyére de magától felszívódott. Hidd el ess túl rajta mielőbb utána sokkal jobb lesz. :) Nekem 10!! fogamat tömték és kettőt húztak de ma már teljesen rendben vannak a fogaim, szépek. Én is sokat halogattam a fogorvost és egyszerre kellett mindent letudni, vagy 2 hónapig jártam heti szinten fogdokihoz. :/ Küldök neked energiát és kitartást.:D
2016. nov. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!