Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy magas tömés okozhat olyan...

Egy magas tömés okozhat olyan foggyulladást ami utána egy hónapig tart? (atöbbi lent) + fiatalkorban ilyen esetben érdemes implantátumra gyűjteni?

Figyelt kérdés

Még a télen be lett tömve az egyik hátsó fogam. Időnként begyulladt de ez nem tartott sok ideig elmúlt magától. Viszont kb egy hónapja eléggé elkezdett fájni főleg harapáskor. Keletkezett egy dudor is az ínyem alatt a csontnál. Viszont akihez visszamentem csak lecsiszolt belőle de a fájdalom nem csökkent. Szóval egy hónap szenvedés után elmentem a körzeti helyre ahol meglepő módon elég jó körülmények vannak és normálisak is. Szóval ott csináltak röntgent és eléggé bevolt gyulladva szóval gyökérkezelés lesz. Már csak azért is mivel még pár évig ameddig kigyűjtöm az implantátum árát így vagy úgy megakarom tartani a fogaim mert azt olvastam hogy előtte pár hónappal célszerű kihúzni a nagyon sérült fogakat.

Alul az első fogak rendben vannak ott csak az utolsó hármat szeretném majd pótolni.

Viszont felül kb 3-4 fog kivételével mind tömött főleg az elsők és a hátsók. Előbb utóbb úgyis tönkre fognak menni. Ha odajutok pár év múlva ami szerintem még legalább 4-5 érdemes kivetetni a rossz fogakat hogy teljes fogsor pótlás legyen? Tudom nyugdíjasok szokták de nagyon sok előnye lenne.


2016. nov. 21. 10:38
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!