Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valaki esett már át fog...

Anett95 kérdése:

Valaki esett már át fog gyökér eltávolításon?

Figyelt kérdés

Tehát úgy kezdődött, hogy egyik reggel feszítő érzéssel az állkapcsomnál keltem fel... tapasztaltam , hogy olyan az ínyem mintha belenne gyulladva és viszkető érzésem van.

Aztán sor került egy fogröntgenre.. kiderült, hogy fog gyökér gyulladásom van ( eleve gyökérkezelt fog) a fogorvosom neki fogott... csak beletörte. Azonnal beutalt a szájsebészetre mivel a gyulladás ráment a fülemre valamint a nyirokcsomoimra. A szájsebeszeten sürgősségi ellátással , soron kívül meg is műtöttek azonnal. Nem vágták fel és nem is varrták. Egy éjszakát bent tartottak. Ez december 1.en történt csütörtökön. Pénteken hazajöhettem, hogy majd jobb lesz...


Szombat reggel az ügyeleten kezdtem a napomat.. olyan fájdalmat éreztem és érzek azóta is, hogy elmondani nem lehet.

Azt mondta a doktornő, hogy begyulladt a foghúzás helye is, írt ki augmentint, mondván hogy ez majd helyre teszi.

Ma hajnalba 3kor arra keltem, hogy szét akar szakadni fél arcom és a fülem is.


Azért fura nekem, mert 2 éve műtötték ki mind a 4 bölcsesség fogamat, vágtak is.. és ott "nevetve" jöttem ki a műtőből, de ez a fájdalom elviselhetetlen.



Valaki aki tud segíteni, ez mikorra lesz jobb? Vagy mi lehet a probléma? Holnap megyek vissza a szájsebészetre csak nagyon idegesít a dolog.. es borzasztó nagy fájdalmakkal küszködök.


A segítséget előre is köszönöm.



2016. dec. 4. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Jézusom!

Cataflam sem segít?

Kitartást, gondolj arra, hogy holnap el dog múlni, és jó lesz. Szorítok!

2016. dec. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt ilyen, így személyes tapasztalatom nincs. A bölcsességfog eltávolítása azért volt könyebb, mert ott nem volt gyulladás, itt meg van. Az is lehet, hogy most még a csonthártyád is begyulladt. A gyógyszer meg nem hat azonnal. Ha jól tudom azért kell vagy 3 nap, mire tényleges javulást érez az ember.
2016. dec. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

A cataflamot konkrétan kettesével szedem, szerdán vettem, és 3 db van belőle.

Miest kimegy a gyógyszer hatása konkrétan megakarok halni, pedig elég jó a fájdalom tűrő képességem..vagyis eddig azt gondoltam. Tegnap az ügyeleten a doktornő azt mondta, hogy mára már jobb lesz.. ezért reménykedtem.. de semmi javulás :S

Most az előbb megnéztem a sebem és olyan mintha gennyes lenne... (persze nem tudom biztosra)

Mindenesetre kamilla teával "öblögetek"

Holnap meg hátha okosabb leszek, de igazából nem fűzök sok reményt az egészhez... mivel a műtét is úgy zajlott, hogy maximális dózis injekciót kaptam, de a doktornő nem tudta jól beadni, ezért az utolsó dózist egy másik doktor adta be.. nála érdekes módon elzsibbadtam...úgyahogy (a gyulladás miatt nem teljesen)

2016. dec. 4. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!