Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csúnyál a fogaim, de nem...

Csúnyál a fogaim, de nem tudom őket még megcsináltatni. Hogyan tudnám magam kevésbé rosszul érezni emiatt? 14/f

Figyelt kérdés

Sajnos nincs rá pénzünk, diákmunkát még nem tudok vállalni és így nem.

Legalább is egyik barátom szerint eléggé rondák és szerinte meg kéne csináltatnom, de előtte senki nem mondta még és engem sem zavar amúgy csak most kicsit elbizonytalanodtam.

Esetleg ha valakit érdekel elküldöm hogy néz ki.


2016. dec. 5. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Meg addig csinaltasd meg amig tb tamogatott azaz 18 eves kor alatt, mert ilyenkor vagy ingyenes vagy csak parezer ft ba kerul. Ha elmultal 18 akkor tobb szazezer ft odba fog kerulni..en sajnos lecsusztam rola :(

19/l

2016. dec. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi a csúnya a fogaidban a barátod szerint?
2016. dec. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csúnya: mit jelent? Lyukas? Elszíneződött? Rendezetlen?
2016. dec. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért ne csináltathatnád meg? Tömésért fehérítésért nem kell fizetni meg amik még ilyenek. A fogszabályozáshoz nem értek de még van tb meg 18 alatt vagy meg lehet csináltatni olcsóbban. Nekem is kellett volna de én tojtam rá meg nem tetszik.
2016. dec. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mielőtt beletörődnél a helyzetedbe, szépen menj el a körzetis orvosodhoz és beszéld meg vele, hogy mi lenne a teendő. Az, hogy csúnyák a fogaid elég tág fogalom, mert ha minden fogadon mély szuvasság van, az ugyanúgy csúnya, mintha össze vissza állnak a fogaid, az ajkaidat nem tudod összezárni, mert úgy kilógnak a nagymetszőid... szóval kicsit pontosítani kéne, mivel nem vagy elégedett.

A körzetes fogorvosodnál az általános vizsgálat, a különböző konzerváló kezelések (tömés, gyökérkezelés), fogkőleszedés, a foghúzás TB támogatott, neked egy kanyi vasat nem kell érte fizetned, úgyhogy a pénz nem lehet akadály e tekintetben. A különböző pótlásokért (korona, híd, bármilyen kivehető pótlás) valamint a fogszabályozó kezélésekért technikai díjat kell fizetned, orvosi díjat nem. Fogfehérítésért szintén fizetned kell.

De tényleg mielőtt bármit eldöntesz otthon, hallgasd meg a körzetes fogorvosodat, azért fizetned nem kell és ki tudja, lehet teljesen ingyen helyre lehetne hozni azokat az állítólagos csúnya fogaidat :)


Egy fogorvostanhallgató

2016. dec. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!