Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Késő megcsináltatni a fogaimat...

Késő megcsináltatni a fogaimat? 🙁

Figyelt kérdés
17 éves vagyok júniusba leszek 18 és én úgy todom addig van tb támogatás a fogászati dolgokra.Fogszabályzásról lenne szó alul-felül kéne de ha nagyon muszáj csak felül.Igazából nincs sok pénzem rá nagyjából 45 ezer amit meg jogsira kezdtem gyűjteni.Szóval ha még mondjuk decemberbe elmegyek diákmumkázok kicsit összejön 100 ezer abból már kijön nem?Meg egyátalán mennyi idö alatt teszik fel mert nincs sok időm 6 hónap:(..szóval már késő?:( mert utána már több 100 ezer lenne..17/l

2016. nov. 19. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:

sosem keso, es mindenkeppen minel elobb kezdj hozza!!!!

szuleid nem tudnak anyagilag segiteni ebben?


itt eleg sok kerdesedre talalsz valaszt, ha vegig olvasod :


[link]


En ugy tudom ( legalabbis par eve meg ugy volt, h 18 ev alatt 80%kot tamogat a tb belole).


Hetfon menj be egy fogaszati rendelobe, nezesd meg a fogad, es kerdezd meg az arajanlatrol a fogorvost!!

2016. nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Menj el, és kérdezd meg, azért nem kell fizetni, és akkor tudod, hogy mit csinálna és mennyibe kerülne.
2016. nov. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát szüleimet ezzel nem szeretném most tergelni pár hónapja váltak el most nincs penzük ilyen"hülyeségekre"meg amúgy is 16 éves korom óta mindent magamnak veszek a kaján kivül.Az az igazság hogy pont egy éve voltam fogászaton akkor 4 fog kihúzás után küldtek tovább Budapestre fogszabályzásra.Kettőt kihúztak de iszonyat volt béna volt az orvos másfél óra alatt húzta ki egy fogamat.A második után én megmondta hogy soha többé fogorvos.Ráadásul mondtak árajánlatot Pesten 105 ezer,úgyhogy tavaly kicsit feladtam.De mivel tényleg nincs sok időm belevágok nem mondom hogy hétfőn de keresek másik fogorvost Bp.n..köszönöm a válszokat😊😊
2016. nov. 19. 21:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Sosem keso! Elmesz kersz egy ajanlatot es kiderul, hogy mi a helyzet.:) Tetszik, hogy nem terheled a szuleidet es a sajat talapdra allsz! En is ilyen voltam es meglett az eredmenye.:)
2016. nov. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen de az a baj nagyon félek a húzástól félek visszamenni..:D
2016. nov. 20. 19:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy kellő szakértelemmel rendelkezel annak a megítélésében, hogy mennyire volt béna a fogorvos. Egy foghúzás lehet 2 perc, de 2 óra is. Nem minden fog egyforma, a többgyökerű fogakat amúgy is nehezebb eltávolítani, sok esetben egyben nem is jönnek ki, hanem darabokban kell kibányászni. Úgyhogy kérlek, ne ítélj meg egy szakembert úgy, hogy te magad kicsit sem értesz hozzá.


Egyébként ne fogorvoshoz menj, hanem egyből fogszabyálozó szakorvoshoz, mert ő fogja tudni megmondani, hogy a te esetedben kell e mindkét fogívedre, hogy milyen típusú készülék indikált és ez neked mennyibe fog kerülni. 18 év alatt valóban van tb támogatás, utána súlyos pénzekért csinálják már meg, úgy tempó tempó.


Ugyan nem tudom, milyen állapotban vannak a fogaid, de a fogszabályozás nem feltétlen valami sznob flancolás a hollywoodi mosoly eléréséhez. Magyarán lehet, hogy a te eseted pont olyan, amikor az lenne hülyeség, ha nem kapnál fogszabit. Kérdezd azért meg szüleidet, hátha mégis besegítenek, ne kelljen azért évekig gyűjtened, aztán húszon valahány évesen munkahelyre járva évekig viselned, miközben lehet, hogy a szüleid ezt finanszírozták volna. Egy próbát megér.

2016. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazad van lehet hogy nem ő volt a béna de én úgy lattam fiatal és sokan mondták hogy nemrég kezdte.Voltam már fogszabályzáson vagyis ott csak megnézték és mind a kettő fogívre kell.Csak miután elmondta hogy mennyibe fog kerülni vissza se mentem.A szüleimtől biztos nem fogom kérni de köszönöm a válaszod utolsó:)
2016. nov. 21. 15:03
 8/9 anonim válasza:
Szia. Én az árról tudok nyilatkozni. Nekem 80e alul-felül. Van ismerősöm akinek 50 volt. Mindenképp járj utanaf.
2016. dec. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8as köszönöm a válszod:) és te hol csináltattad?:)
2016. dec. 20. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!