Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SOS! Féloldali arcbénulás fog...

SOS! Féloldali arcbénulás fog miatt?

Figyelt kérdés

2 napja kezdődött, először csak gyerge zsibbadtságot éreztem és nehézséget evésnél/ivásnál, tegnap már rendesen féloldalra állt a szám beszédnél és minden másnál, alig tudtam mozgatni az arcom bal oldalát.

Ma már szinte egyáltalán nem tudom, mintha egy képzeletbeli vonalat húztak volna az arcomra, pontosan az arcom bal oldalát érinti a bénultság, nem tudom megemelni a szemöldökömet, mozgatni az orrom vagy szám bal oldalt. A szememet tudom nyitni-csukni de elég zsibbadt az is.

Ezen az oldalon nagy valószínűséggel van egy gyulladt fog, ami zsibbadás előtt nagyon fájt és még most is sugárzik bal oldalt a fülem irányába.A zsibbadságtól eltekintve érzem ha az arcomhoz érek, meg ezek szerint belső fájdalmat is, csak az arcizmokat nem tudom mozdítani.

A fogorvos orvos azt mondta hogy nem tud mit kezdeni a fogammal amíg nincs röntgen kép,amit csak hétfőn tudunk csináltatni.Addig kaptam antibiotikumot a gyulladás csökkentésére és olyan tanácsot hogy vizesruháztassam az arcom.A legjobban a zsibbadás ijeszt meg, de az orvos szerint teljesen biztos hogy a fog okozza, el is fog múlni, ne aggódjak miatta. De mintha csak rosszabbodna!

Ugye nem lesz komoly bajom azzal ha még hétfőig várunk a kezeléssel? Úgy kezelik mintha semmiség lenne de sokmindenben gátol ez az izombénultság, és nagyon félek hogy így marad az arcom:(

Itthon tehetek ellene valamit? És ugye ez a fogtól van? Mert rákerestem és a féloldali arcizombénulás kiváltó okai közt nem szerepelt a foggyulladás vagy hasonló, teljesen neurológiai betegségként írta le. De ugye nem kell neurológiára mennem emiatt?



2016. dec. 17. 18:03
 1/9 anonim válasza:
61%
Lehet orvoshoz kellene fordulni mihamarabb pl sürgősségi
2016. dec. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem volt ilyenem, szintén baloldali, neurológusnak kell megvizsgálnia irány a kórház! nekem bell féle arcidegbénulásom volt 2,5éve. fizioterápiára kellett járnom, de ezt mindenképp lássa neurológus! hány éves vagy?
2016. dec. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, ezt nálam a huzat okozta
2016. dec. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

17 vagyok

Utolsó mennyi ideig tartott a gyógyulás?

2016. dec. 17. 18:27
 5/9 anonim ***** válasza:
10kezelés, 2-3hét, de még érezni szoktam hogy fura
2016. dec. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ingeráram kezelés volt
2016. dec. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Az milyen? (Bocsi hogy sokat kérdezek)

Azt olvastam kb.2 hónap a kezelés, de attól függ ki mikor ment orvoshoz, valakinek majdnem egy évig tart, több hónapig. Remélem nekem nem lesz baj hogy napokig vártam az orvosig:(

Holnap reggel az első dolgom lesz a sürgősségi,ma már nem tudok menni (nincs kocsink és busz se jár már ilyenkor a városba).

Egyébként utánaolvastam és minden stimmel, a fül mögötti fájdalom (amit ráfogtunk a fogra), a zsibbadtság, érzéketlen a fél arc, nem ráncolódik a homlok, úgyhogy esélyes hogy ez az:/

Neked is így fájt a füled mögött?

2016. dec. 17. 18:48
 8/9 anonim ***** válasza:
igen, meg az egész nyakam, ugye hogy huzatot kapott. lefekszel egy ágyra a jobb oldaladra, és 3ponton kapsz ingeráramot. tesznek elsőnek a szemöldök végéhez nagyjából halántékhoz egy vizes vattapamacsot, rá a tappancs és indítják az áramot, szabályozzák az áramerősséget, ha túl erősnek érzed vesznek visszább belőle. 5perc. aztán tesznek a füled elé, szintén 5perc, aztán a szád mellé kb, szintén 5 perc, ez kezelésenként 15perc
2016. dec. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem még általánosban volt arcideg-bénulásom az influenza szövődményeként. Féloldalasan nevettem, mosolyogtam, és éjjel csak úgy tudtam aludni, hogy a kezem a szememre tettem, mert nem tudtam becsukni. Fizikoterápiára kellett járnom suli előtt minden nap, azt hiszem, hogy 2-3 hét alatt rendbejött. Mindenképpen menj el orvoshoz.
2016. dec. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!