Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan vegyem ra anyukamat,...

Hogyan vegyem ra anyukamat, hogy eljojjon a fogorvoshoz?

Figyelt kérdés

Anyukamnak rosszak a fogai,es mondtam, hogy elmegyek vele a fogorvoshoz, hogy nezzek meg, de nem birom sehogy sem ravenni. Valamiert fel, vagy nem tudom, nem monddja, de nem jon.

Hogy tudjam meggyozni, hogy menjen?



2016. dec. 18. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudod rávenni. Majd a fogfájás meggyőzi.
2016. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ez egy olyan dolog hogy ha ő nem akar akkor nem fog menni, csak ha már elviselhetetlen a fájdalom. Illetve lehet tudja hogy pótlás kell stb, ami elég pénztárcába nyúlós és karácsony előtt nem jön jól.
2016. dec. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem faj meki, es nem is o kellene fizesse
2016. dec. 18. 17:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért nem megy mert nem fáj. Az emberek kb 80%-a csak akkor megy ha már fáj és nem bírja. Szimplán fél tőle.
2016. dec. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hog a fájdalom már kialakult problémát jelez, amit minden esetben meg lehetett volna előzni. Nem rosszból, de ha édesanyád eljárt volna rendszeres ellenőrzésre, akkor időben elkaptak volna minden gyanús elváltozást, amit még bőven fájdalommentesen lehetett volna kezelni. Ha tényleg annyira rosszak a fogai, akkor csak egyre fájdalmasabb és kellemetlenebb beavatkozások várnak rá, ha sokáig húzza az időt. Láttam én már 120 kilós férfi embert elájulni a fájdalomtól, ugyanis nagyon begyulladt fogat nem lehet már elérzésteleníteni sem. Az a gyulladás pedig nem egy nap alatt alakult ki....

Egyébként a rendszeres fogászati ellenőrzés igény kérdése. Tudom, hogy mindenkinek nagy hasi műtétekkel egyenértékű élményei voltak a fogorvosnál, de aki félévente meglátogatja a dokit és jó a szájhigiéniája, annak nincs

félnivalója.

Próbáltál már amúgy úgy hatni rá, hogy azt mondod neki, bűzös a lehelete? Ha olyan rosszak a fogai, még ez sincs kizárva, de amúgy is kegyes hazugság lenne. Vagy azt, hogy ne mosolyogjon annyit, mert nem szépek a fogai? Hátha a hiúsága legyőzi a félelmét.

2016. dec. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elment azóta? Az én apám is ilyen, nem hajlandó elmenni.

Bocsánat az undorító képért, meg ez kutya fog, de így néz ki az összes foga a fogkőtől: [link]

Nem hajlandó leszedetni a fogairól, mert szerinte védi őket a szuvasodástól. A fogai rohadnak ki. Enni nem bír rendesen és olyan hangokkal jár, hogy menekülni kell a házból, mikor étkezik. Azt nem tudja, hogy attól lesz olyan csünya fogköves foga, mert évente egy kezemen meg tudom számolni, amennyiszer fogat mos. A lehellete iszonyú, de nem megyek hozzá olyan közel, hogy érezzem. Mindig mondom neki, de személyes sértésnek veszi, ha fogorvoshoz akarom küldeni.

Egyébként csak azt sajnálom, hogy kisgyerekként hasonlóan igényesek voltak a mi fogainkra is. Most is, ha hétvégén fogat mosok, megkérdezi, hogy megyek-e valahova... :(

2017. jan. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!