Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Húzták a jobb felső hetesemet....

Húzták a jobb felső hetesemet. A mai napon dec.27. Jön a szilveszter mennyire ajánlatos elmenni bulizni?

Figyelt kérdés

Ügye azt tudom két napig semmi tejtermék se alkohol se kávé.

Szilveszterkor természetes az alkohol fogyasztás házibuliba fogok menni és előfordul hogy dohányozni is fogok akkor.

Nem dohányzom csak alkalmanként. Ügye 4 nap van még odáig lehet valami probléma ezzel? Vagy inkább hagyjam a fenébe?


2016. dec. 27. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy két napig semmi tejtermék, se alkohol, se kávé?

Nekem is húztak már fogat, sőt bölcsességfogat véstek is ki.

Soha nem mondott egy fogorvos sem olyan korlátozást, mint amit te írtál.

2016. dec. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan bulizz, érezd jól magad.


Egyrészt ez csak egy duma hogy húzás után nem szabad alkoholt inni. Persze nem mindegy mit. Pálinkát kell inni rá hogy a fogad helyét összerántsa, de jó rá még a konyak is. Persze lehetőleg arra nem a cukrozott bolti termékekre gondolok.


Nekem 2 fogam is húzni kellett egy balesetem miatt több fogamról is letört jókora darab kettő menthetetlen lett, és nekem a fogorvos mondta hogy elsőnek a 2 nagy problémás fogam húzza ki mivel fájtak is. Nekem mondta is az orvos hogy mit szabad és mit nem. Tejtermékeknél mondta hogy 2 napig mellőzzem meg a szénsavas vizet, meg a nagyon kemény kajákat. Persze másnap tömtem magamba a tejes cuccokat, persze megsúgta még hogy alkoholt se szabad, de ha van jó házipálinkám vagy konyakom azzal nyugodtan öblítsek, előbb is fog elmúlni a vérzés, és fertőtlenít.


Úgyhogy most ezen ne parázz, nyugodj meg, Szilveszterig van idő, mehetsz nyugodtan. Én húzás után 3 órával már dohányoztam, igaz az iszonyat rosszul esett, de leginkább gyökérkezelés után amikor még jól elvoltam zsibbadva az volt a nagyon gáz, amikor kiesett a számból a cigi és iszonyat borzalmas ízt éreztem, de nálam akkor volt az a pont hogy leszokok, és azóta max alkalmi dohányzás ami van sajnos, de az is csak havonta 3-4 szál, de sokszor annyi sem.

2016. dec. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mondta a szájsebész.

Meg azért utána is olvastam.

Köszönöm a gyors reagálásokat

2016. dec. 27. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!