Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog lehetetlen...

Bölcsességfog lehetetlen helyzetben! Sajnos az utolsó fogamra merőlegesen nőtt, bele az állkapcsomba. Szájsebészetre kell mennem! Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:

érzéstelenítés - ínyvágás - fogtörés - darabokban kiszedés - ínyvarrás

rosszul hangzik, de nem fog fájni, csak a rákövetkezendő nap, ott viszont megd*glesz. 3db cataflam, reggel délben este 3-4 napig, úgy elviselhető. 1 hét után már jól vagy, 2 hétre rá röhögsz az egészen. (saját példa, bár nekem a vízszintesen kinőtt bölcsességfog volt para, oltás mi?)

2010. máj. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van. Ha nincs otthon Cataflam, ne felejts el receptet kérni!
2010. máj. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Dalacinom már van egy dobozzal, Cataflant előre veszek:) Felkészülök mindenre...de biztos, hogy csak a vizsgáim után merészkedem a sebészetre.:)

Egyébként egyenlőre nincs panaszom, csak panorámartg mutatta ki, hogy 90°-ban fekszik az állkapcsomba.Félek, ha nem szedetem ki most, nehogy később gondot okozzom...

2010. máj. 3. 21:28
 4/8 anonim válasza:

Rosszat jelent az, ha valakinek már egy hete fáj az, hogy jön a bölcsességfoga? Ez az első alkalmam. A cataflam már nem nagyon használ a fájdalomra.

Valaki tudna tanácsot adni, hogy mit kezdjek ezzel a fájdalommal?

2010. máj. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: fordulj fogorvoshoz, aki megállapítja a röntgennel, hogy jó irányba nő-e. Ha jól nő, akkor is fájhat, mert áttöri az ínyt, kicsi korodban is sírtál miatta. Ha nem jól nő, lehet, hogy ki kell kapni.
2010. máj. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Sziasztok.

Miért kel kiműteni a merőlegesen nőtt fogat?

Nekem is van már vagy 40 éve de semmi panaszt nem okozott, ott fekszik rendületlenül az inny alatt.

2010. máj. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha fáj, mindenképp nézesd meg vagy legalább röntgent kell róla csináltatni. Lehet csak fel kell vágni az ínyt és már kinn is van!

Nekem fogorvos ajánlotta, hogy szájsebészeten szedessem ki, nehogy később begyulladjon!Még nem okoz panaszt..

2010. máj. 6. 19:27
 8/8 anonim ***** válasza:

6. Nekem most szedték ki, én is vártam, mert nem fájt, de szépen megijesztettek vele a dokik, hogy ez sosem fog kinőni, viszont a mellette lévő fogat előbb utóbb tönkreteszi, mert keményebb és tör előre, szal nem érdemes várni, nehogy így járj:


[link]

2012. júl. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!