Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rosszak a fogaim. Anyának is...

Rosszak a fogaim. Anyának is ilyenek voltak, nem tudok mit tenni. Ötlet?

Figyelt kérdés

Szinte semmi édességet nem eszek, napi 2x mosok fogat reggel és este.

De a fogaim mennek tönkre.

Mindig betömik de kijon a tömés és újra fúrás tömés stb

És a végén elfogy a fogam és múltkor pl csak kenyeret ettem és raharaptam és rwccs

Felbetort a fogam

Nem jött ki csak mozgott az egyik fele de nem mertem menni fogorvoshoz mert úgy is kínoz ha el se zsibbadok és előbb lőnem le magam :(

2x volt azthittem ilyen de miután volt a reccs azután nem fájt meg semmi, kilazult és kijott a darab..

Csak pont azok amikkel ragok ott oldalt

1et fent már kihuztak

Meg 2t-3at kifognak mert már nincs tetejük..

És ez olyan rossz hogy ápolom és csak romlanak

Most megyek majd mert elől felul is már lyukas a hátoldala és elől már fehérek vagy hogymondjam és azt nem akarom hogy ne maradjon meg..


De sehol semmi nem faj .. és tényleg. . Anya is meg fiatal én 19 vagyok ő 40 és neki is már teljesen új fogak lettek csináltatok mert mind elromlott

Sok kalciumot szedek meg tényleg teszek érte de semmi javulás. . Ötlet a romlás lassitasra?


2017. jan. 3. 10:47
 1/6 anonim válasza:
Valószínűleg genetika lehet.
2017. jan. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mosd naponta 3szor, és használj fogselymet vagy fogköztisztító kefét, félévente menj el fogkő leszedésre és kérdezd meg fogorvosod mit ajánlj a problémádra.
2017. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz tenni, nekem is ilyenek és én is anyától örököltem. Én ápolom őket rendesen, mindenfélét megveszek hozzá, szájvíz, fogselyem stb. Tesóm csak akkor mossa mikor eszébe jut, most téliszünetben hozzá sem nyúlt a fogkeféjéhez és nincs egy darab tömött foga sem, mind egészseges. Én is 19 éves vagyok :) 8 darab tömött és kettő húzott fogam van. Ami letörött nem feltétlen kell kihúzatni, nekem koronát raktak rá.

Nekem rádadásul nagyon csúnyák is, ezért fogszabályzó is kellene.

Én teljesen le akarok szokni a cukorról, mert nem is gondolnád, hogy mi mindenben van. Kezdetnek a kávét és a teát cukor nélkül iszom és csak mentes vizet veszek mindig.

Teljesen meg tudlak érteni, engem is nagyon elkeserít ez a dolog. Ráadásul nekem kiskoromban oda sem figyeltek a fogaimra, hiába voltak anyának is rosszak, lásd a tesóm példája, aki elvetve mos csak fogat. Annyira irigylem azokat az embereket, akik szép, egészséges fogsorral vannak megáldva.

2017. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ma voltam, 1el vagy 2vel elküld sajszebészhez, 1et megpróbál ő kiszedni, meg lesz kb 6 -7 tömés😩
2017. jan. 3. 17:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha ilyen a genetikád, akkor fél évente ellenőrzés, plusz fogkő levétel.

Plusz már a legkisebb gondnál is menj dokihoz. Nem kellemes, de fontos, hogy ne legyen elhanyagolva.

2017. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Biztos nem lehet megmenteni azokat a fogakat? Mert nekem letörött több, mint fele és mégsem kellett kihúzni. Ráadásul én több, mint 3 évet halogattam, hogy elmenjek vele fogorvoshoz :( Tömésnek egyébként nem igazán szabadna kiesni szerintem.

Szerintem vegyél elektromos fogkefét is, legalábbis az jobban tisztít nekem.

Van ötleted, jogyan szokjak/szokjunk le a cukorról, ha meg egy sajtos kifliben, banánban is van?

2017. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!