Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig marad jó egy fog...

Meddig marad jó egy fog gyökérkezelés után?

Figyelt kérdés

Egyik nap minden előzmény nélkül nagy fájdalmat éreztem a fogamban, olyat hogy 10 es skálán 10 es erősségű, hát nagyon megijedtem, pedig minden nap 3x mosok fogat.

Ráadásul nem tudtam pontosan melyik fogam fáj, mert 2 közötti ponton éreztem, a doki felnyitotta az egyiket valószínűleg az fájt. Most gyökérkezelés alatt tartok. De azt mondta a másikat is kell. Ezt nem értem miért.

Nagyon odszkodok tőle hiszen a gyökér kezelt fog már nem része a keringésnek, egy halott test. És így gyökérkezelten mennyi ideig maradhat "ép" a fogam? Mivel utolsó 2 fogakról van szó, az annyira nem is gáz ha elszineződik, amitől félek az hogy begyullad ill. széttörik apróbb darabokra



2017. jan. 6. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem van 15 éves kitűnően működő gyökérkezelt...

szerintem évtizedekig működik a jó fogorvos által megmentett fog. És biztos jó fogorvos,ha ott hátul, ahol annyit lát mint a bányász a bányában vállalta- a jó fogorvos minden menthetőt ment, mert a pótlás drága és sohasem olyan jó, mint az eredeti. A másikra talán a röntgenen látott rá, hogy gyulladt?

2017. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem volt röntgen, azt mondtam hogy ott fáj a két fog között, azért a 6 osat nyitotta fel mert az már tömve volt, a 7 az még nem volt kezelve, szerintem nincs baja, de én nem vagyok orvos, lehet ez is belülről szuvasodik, mert a 6ossal az történt sajnos, azt mondta hogy ez észrevehetetlen :/
2017. jan. 6. 13:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

azért egy gyökérkezelés előtt kellene röntgen..

(ha terhes valaki tilos a röntgen)

2017. jan. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem közvetlenül ide vág, de azért gondoltam érdekes infó lehet:

A csontozat és a fogak általános egészsége, és megújulásának képessége nagyban függ a szervezet koleszterin szintjétől, ugyanis a szervezet koleszterintből állítja elő a csontok és fogak számára szükséges D-vitamint napfény hatására. Nyilván a D-vitamin pótlása is szóba jöhet. Szóval ha meg akarja őrizni valaki a fogai egészségét, akkor ügyeljen erre.


A koleszterinről még annyit, hogy minden embernek más a koleszterin igénye, így a normális koleszterint szint is egyéni. Van akinek több, van akinek kevesebb. Szoros viszonyban áll a testtömeggel. A szervezet termeli a koleszterint, és a koleszterint termelés fordított arányban áll a bevitt koleszterint mennyiségével. Tehát aki sok koleszterint eszik meg, annak a szervezete szükségszerűen kevesebbet termel. Ha keveset visz be, akkor többet termet.


Ha valaki D-vitamint szedne, fontos megállapítani a számára szükséges mennyiséget.

2017. márc. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelően elvégzett gyökérkezelés után a fog évtizedekig megmaradhat és betölti a funkcióját. Viszont tagadhatatlan, hogy ilyen esetben a rágófogra koronát szoktak húzni, hogy jobban védjék.
2017. márc. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A tapasztalat szerint átlag öt évig marad épen egy gyökérkezelt fog, de 10-15 évig vagy akár az ember élete végéig is megmaradhat. Mégis az öt év a leggyakoribb. És ez független a fogorvos személyétől és ügyességétől, sokkal inkább szerepet játszik a fogazat típusa, a környezete és a páciens gondossága. Például egy vékony, harapásra használt metszőfog nélkülözhetetlenül terhelődik és sokkal könnyebben letörik, mint egy három gyökérrel rendelkező, nagy mennyiségű csonttal körbevett alsó nagyőrlő. A kisőrlők az alakjuk miatt szintúgy könnyebben letörnek, sőt ezek akár teljesen kettétörhetnek. Persze ha a beteg megtanul úgy rágni hogy a gyökérkezelt fogat a lehető legkevésbé terheli, akkor még lehet hosszú élettartama a fognak.

A másik dolog amit meg kell említeni az a fogmosás. Ha eredetileg a hiányos szájhigiénia okozta a fogbél gyulladását (vagy elhalását), akkor azon változtatni kell. Az ideg nélküli fog is el tud szuvasodni, és a fogkő is megtapad rajta. Sőt ha kompozit (fehér) töméssel lett fedve a gyökértömés, akkor az anyag zsugorodása miatt különösen oda kell figyelni ennek a fognak a tisztítására.

2017. márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akár életed végéig.
2017. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy jó tanács: ha valamit nem értesz, ott helyben, az orvossal beszéld meg. Az a dolga, hogy ellásson, és elmagyarázza, hogy mit miért. Ami nekem finoman szólva is furcsa, hogy gyökérkezelés előtt alapvető dolog a röntgen, sőt, közben sem árt egy. A gyökérkezelt fog mindig kérdéses, van, akinek nagyon jól sikerül, semmi gond nem lesz vele, és évtizedekig elvan. De van, akinek alkalmanként begyullad, és több körben kell vele foglalkozni.
2023. jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2015 decemberében gyökérkezelték a fogam (azaz immár több mint 7 éve), azóta is ugyanolyan szép, masszív. Nincs rajta korona! Akik azt írták, hogy évtizedekig vagy életed végéig, azok állnak közelebb az igazsághoz. Habár, én is hallottam már olyat, hogy van, akinek egyszerűen csak szétporlad pár év után. Alkati kérdés, de a hosszú kihasználhatóság jellemzőbb.
2023. jan. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!