Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valakinek vették már ki a...

Valakinek vették már ki a bölcsességfofait altatásban? Hogyan kell ezt elképzelni? Be kell feküdni miatta?

Figyelt kérdés

Valószínű, hogy mind a négyet ki kell venni, de az alsókat biztos. Szeretnék egyszerre túl lenni rajta, nem négyszer átélni, bár az sem lenne nagy gond. Magánfogorvosnál lenne jobb? Vagy a kórházban is kérhetem altatásban?

Egyébként suliba mikor lehet vele menni? Anyáék nem hiszem, hogy napokat engednének hiányozni.

A fogorvost is megkérdezem erről, de egyszer itt érdeklődnék.


2017. jan. 10. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Én magánfogászaton csináltattam. Nem kell befeküdni, azt mondták aznap ne egyek inni is csak reggel 1-2 kortyot. Bemész feltesznek pár kérdést még, lefekszel benyomnak egy injekciót attól elalszol közbe intubálnak de ekkor már nem vagy ébren, mikor felébredsz kissé kómás leszel de gondolom még nem v 18, akkor valamelyik szülő is kell hozzá,ha nem is ők de vki mindenképp menjen veled h hazakísérjen. 1 hét múlva varrat szedés. Én 1,5 hetet hiányoztam munkából miatta, mert szájzáram volt nem tudtam enni le voltam gyengülve fel volt dagadva az arcom. Én javasolom, hogy kettesével vetesd ki úgy gyorsabb a gyógyulás 2-3 nap.
2017. jan. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2015-ben vették ki egyszerre mind a 4 bölcsességfogamat altatásban a Szegedi Klinikán. A műtét délelőtt volt, viszont éjszakára bent kellett feküdnöm megfigyelésen. Kaptam ott egy hátul gombolós hálóinget, betoltak a műtőbe, elaltattak, aztán felkeltem nemsokkal a műtét vége után. A fájdalomcsillapítóra alig volt szükségem. Nagyon punnyadt voltam, szinte végigaludtam a napot és az éjszakát is. A számát alig bírtam kinyitni, és semmi étvágyam nem volt (de nem voltam rosszul). Én úgy időzítettem a műtétet, hogy az őszi szünet első napján vették ki, így egy hetet otthon tudtam maradni pihenni anélkül, hogy a suliból hiányoztam volna. Egy hétig amúgy sokat aludtam, fáradékony voltam, és alig tudtam enni, mivel a szám a varratok miatt csak 1-2 cm-re nyílt ki (banánt és főtt krumplit ettem). Volt egy lány, akit előttem 2 órával műtöttek ugyanezzel (ugyanabban a kórteremben voltunk). Ő sokkal rosszabbul viselte. Odaadtam neki az én fájdalomcsillapítómat is, annyira fájt a foga (bár az tény, hogy őt nem az az orvos műtötte, aki engem, szerintem ez is benne van). Este magamtól ki tudtam menni pisilni, őt a nővérek támogatva vitték ki. És neki a szája vonalában az arcán olyan lett a bőre, mintha szétfeszítették volna műtét közben. Nagyon sírt is miatta, amikor meglátta. Nálam ilyen nem volt. De persze nem reagál mindenkinek a szervezete ugyanúgy.

20N

2017. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A lánynak nem a foga fájt (mert az az éjjeliszekrényén volt), hanem a foga helye. :D
2017. jan. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol vállalják, hogy mind a négyet kiszedik egyszere. Nekem azt mondta a dokim, hogy akkor egy hétig nem eszek 😊 Nekem csak egy napra adtak betegszabit. Szerintem viszont nem érdemes altatásban, drága és macerás. Nekem 10-15 perc/fog volt mindennel nulla fájdalommal.
2017. jan. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!