Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogbeültetésről mondanátok...

Niceszisz kérdése:

Fogbeültetésről mondanátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Kihez érdemes menni? Árat is írnátok? Az eljárás fájdalmas?

2017. jan. 13. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz a fogbeültetésre?

Implantátum?

Mert ha igen, akkor tudok válaszolni.

Nekem kettő implantátumot raktak be. Ha érdekel leírom milyen volt.

2017. jan. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen implantátum kedves 1. válaszoló.
2017. jan. 14. 10:12
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

Akkor elmesélem.

Kezdem azzal, hogy nekem alul évek óta hiányzott 2 fogam, ezért az állkapocs csont lesüppedt, és amikor beültették az implantátumot, szükség volt csontpótlásra is.

Azt is hozzá kell tennem, hogy én iszonyatosan félek a fogászattól. Reggel 10-re mentem és 2 óráig voltam ott. De nem azért mert eddig tartott a műtét hanem mert a doki annyira jó fej, hogy beszél, viccelődik, és úgy áll hozzád, hogy előbb lenyugtat. Szóval nála a beteg is fontos. Amúgy az egész jó ha 30-40 percig ha tartott.

Maga a műtét:

Először adnak több érzéstelenítőt amitől tényleg semmit nem érzel. Felvágta az ínyemet. Kifúrja, majd belecsavarja az implantátumot. De nekem kellett csontpótlás is, így rögtön meg is csinálta, ami a kifúrt csontból jött csontporral keverte össze a membránt. Amikor a csavarok bent voltak, akkor összevarrta az ínyt.

Mivel nekem csontpótlás is volt, ezért a gyógyulási folyamat 6 hónap. De ha nincs csontpótlás akkor sokkal kevesebb a gyógyulási folyamat. Amikor újra visszamentem a dokihoz akkor megint kaptam érzéstelenítőt ( csak azért mert mint írtam én remegek a félelemtől) és behelyezték az implantátumra az ínyformázó csavart. 1 1 hétig volt benne, majd ezt a csavart lecsavarták, és a végére már a fogat csavarták az implantátumra. AZ utolsó fázis abszolút nem fáj. Az olyan érzés mint amikor az ember a fülbevalóját venné ki, vagy tenné be.

Maga az egész művelet teljesen fájdalommentes ha jó dokit fogsz ki. Rajtam kívül kevés ember van aki szó szerint remeg a fogorvostól, de még én is meglepődtem, hogy semmit nem éreztem. Mondjuk a dokim végig beszélt, és állandóan mondta, hogy szóljak ha bármi kis dolgot is érzek mert akkor rögtön ad érzéstelenítést. Egyébként a legelején is elfagyasztja az ínyt, hogy a szúrást se érezze az ember amikor beadja az érzéstelenítőt.

Nem olcsó.

Nekem ennyibe került

- Sinus lift ( csontpotló beavatkozási műtét) = 150.000 Ft

- csontpótlás + membrán (1db) = 100.000 Ft

- Implantátum ( 2 db) = 200.000 Ft (darabja 100.000)

- Ínyformázócsavar behelyezése (2db) = 100.000 Ft (darabja 50.000)

- fém kerámia korona (közepes kategória) (2db) = 70.000 forint (darabja 35.000)

Így összesen csak a műtét 620 ezer forint. Bár nekem több volt, mert én ezen kívül csináltattam előre két koronát is (mert zavart hogy az első két fogam között ahogy mondani szokták 30 perc szünet volt), volt fogtömésem, fogkő eltávolítás és kihúzattam mindkét bölcsesség fogamat. Szóval én teljes komplett fogászat kezelésen estem túl. De neked csakis az implantátum árát írtam le.

Mondom, én semmit nem éreztem soha egy kezelésnél sem..

2017. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ment a zöld:) nagyon drága. Ismersz olcsóbb helyet is?
2017. jan. 14. 15:13
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak ezt az egy magándokit ismerem, mert ő a legjobb doki. Nekem megérte, mert ő az egyetlen doki akitől nevetve jövök ki a rendelőjéből. Az implantátum beültetését is végig nevettük..
2017. jan. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
De nem egy összegbe fizettem én sem. Mindig annyit fizettem amit akkor meg is csinált.
2017. jan. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Még valamit. Nem mindenkinek kell a csontpótlás. Ha neked nem kell akkor eleve 250.000 forinttal kevesebb összeggel kell számolnod. Nekem kellett, és ez plusz kiadás volt.
2017. jan. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nagyon szeretnék én is ilyet!Erre gyűjtök.

Olyan orvost keresek aki bioműanyag PEEK gyökeret ültet be itt nálunk.Az egyetem nálunk jószerivel ellenzi.

2018. dec. 20. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon rég írtam. Nekem is lett egy implantátumos fogam. Ha jol emlekszem koronaval egyutt kerult 130ezer ftba. Kb feloras volt az eljaras. Nem mondom hogy fájt, de kellemetlwn volt viszont kibírható. Imádom. Van hidam is. A híddal meg koronákkal sokkal jobban megszenvedtem mint ezzel az eljarassal. Mindenkinek ajanlom.
2018. dec. 21. 07:13
 10/11 KissJ965 válasza:

Én Dr. Morid páciense voltam sokáig és nagyon rossz tapasztalataim voltak vele.


A "sokáig" és a "nagyon rossz tapasztalat" ellentmondásnak tűnik, de megmagyarázom: évekig jártam hozzá, hogy javítsa ki amiket elrontott , mire rájöttem, hogy reménytelen.


Kiesett, illetve alászuvasodott tömések; begyulladt-, majd kiesett vagy éppen eltört implantátum; alkalmatlan fogpótlás. Még emlékezni is rossz rá.


Nagyon érdekelne mások tapasztalata, véleménye is.

2019. jan. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!