Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szívritmus zavarral foghúzás?...

Szívritmus zavarral foghúzás? Van itt köztetek olyan, illetve aki tud erről valamit mondani? Részletek kérdésben

Figyelt kérdés

Szóval nekem ma azt mondta egy fogorvos, hogy ilyenkor kell adni antibiotikumot nehogy a véráramba véletlen baktérium kerüljön.

Én pl nem kaptam, de nem lett bajom hál isten, viszont holnap is vár rám egy beavatkozás, másik orvosnál aki szerintem szintén nem adna.


Az lenne a kérdésem, hogy ti erről mit tudtok, van aki kapott, vagy azt tudja megerősíteni, hogy nem és semmi baja nem lett?


2017. jan. 18. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Mitől van a ritmuszavarod? Szívbillenytű hibától (esetleg mitrális prolapsszustól)?
2017. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez egy jó kérdés, egy ekg-n állapították meg, és csak ennyit tudok, de soha nem szedtem rá semmit. Miért ez ilyenkor fontos tényező? Egyik esetben feltétlen kell antibiotikum másikban nem?
2017. jan. 18. 21:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen fontos,mert ha valamilyen billentyűhiba miatt van ritmuszavar,akkor a "beteg" billentyűn könnyen megtapadnak a véráramba kerülő baktériumok és az komoly szívizomgyulladást tud okozni. Ha egyéb okoból van szívritmuszavarod az pedig embólia kialakulására hajlamosít olyankor,amikor valamilyen "véres" beavatkozás zajlik. Ezért jó lenne tudni,hogy konkrétan mi okozza a ritmuszavart, egyáltalán milyen jellegű a ritmuszavar.
2017. jan. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem prolapsusom van, amikor húzták egy fogamat, akkor kaptam antibiotikumot. Azt mondta anélkül nem hajlandó kihúzni.
2017. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!