Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzótól besárgult fogak?

Fogszabályzótól besárgult fogak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerdán kaptam meg a rögzített fém fogszabályzómat (szájpadlás tágítóm is van, ha ez számít valamit) felülre, és ma reggel vettem észre fogmosáskor, hogy a készülék és az ínyem közötti részen besárgultak a fogaim. A fogszabályzó alatti fogrészen még mindig ugyanolyan, mint eddig volt. Ezelőtt sem volt reklámba illő fogsorom, de nagyon látszik a különbség. :(

Naponta 2x mosok fogat (reggel, este) és minden kajálás után - mivel nincsen lehetőségem fogat mosni - átöblítem a számat és megnézem a tükörben, hogy nem ragadt-e semmi a fogszabályzóba - ha igen megpróbálom kipiszkálni. Alul még nincsen fogszabályzó, tehát ott sima fogkefével mosom a fogamat, felül pedig puha sörtés fogkefével és fogköztisztítót is használok. Szerintem a fogmosási technikával nincsen gond (bár minden lehet), viszont nem tudom akkor miért kezdtek el hirtelen sárgulni a fogaim. Nem iszom szénsavas üdítőket, az utóbbi pár napban viszont sok pudingot ettem, mert csak olyanokat tudtam, de most már leveseket és főzelékeket is el tudok fogyasztani.

Mitől lehet ez??? Lehet természetes? Nem a sok pudingtól van, ugye? :D Van rá esély, hogy egy idő után elmúlik? Olvastam, hogy lehet elvékonyodott (?) fogzománctól is. De akkor az miért csak most jött volna ki?

Ha valakinek még van kérdése írjon, elkéne a segítség, nehogy később nagyobb gond legyen belőle.

Az értelmes válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!!!



2017. jan. 21. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is sárgábbak, mint voltak, pedig elektromossal mosom. Dokim mondta, hogy ez normális. Majd ha lekerül a fogszabályzó, úgyis lepolírozza a fogaimat, és visszafehéredik.
2017. jan. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
56%
Ha sok teát agy cukros üdítőt iszol az is sárgíthatja a fogadat.
2017. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm válaszod, remélem nekem sem lesz gondom ezzel. :)

#2 Igen, azt nem emeltem ki, hogy a szénsavas üdítő mellett cukrosakat sem iszom. Egy-egy teát megiszom - főleg most, mert náthás vagyok -, de nem annyira nagy mennyiségben. Amúgy pedig sima víz. És akkor eddig ez miért nem volt gond? Már a fogszabályzóm előtt is ittam teát betegségekkor és akkor nem tapasztaltam különbséget.

2017. jan. 23. 11:46
 4/5 anonim válasza:
Nekem is van fogszabályzóm és amióta színes gumim van nem látszódnak annyira sárgának a fogaim. Napi 3x mosok fogat.
2017. jan. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 : Köszi a választ. Nekem sima szürke gumim van, nem akartam a fogszabályzótól nagyon elütőt, a színtelenre meg azt mondták, hogy elszíneződik, ezért lett szürke.
2017. jan. 24. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!