Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 29 évesen hidat vagy implantát...

29 évesen hidat vagy implantátumot javasolnátok?

Figyelt kérdés

Annyira nem vészes helyen van, fent, viszonylag hátul. Annyira nem zavar, nem is látszik igazán, hogy hiány van. Olvastam a hídról, hogy idővel a mellette lévő két tartófogat is kicsinálhatja a feszítés, terhelés miatt. Mivel az a két fogam sem valami egészséges, nem igazán jó hír ez nekem.


Implantátumom még nem volt, de félek, 29 évesen belevágni.


Mit javasolnátok? Ha szimplán a két tartófogat tartom karban, és ez így maradna, pótlás nélkül?


2017. jan. 24. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha pótoltatod akkor az implantátumot javaslom. Le is írtad hogy miért. Azt hiszem árban sincs nagy különbség. Ha hosszú évekig nem pótoltatod akkor a hiány mellett lévő két fog hajlamos lehet egymás felé hajolni, hogy a hiányzó fog okozta rést csökkentse. Legalábbis az utóbbi lehetőségről lehet olvasni fogorvosi leírásokban.
2017. jan. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Kicsit félek az implantálástól! :(

Miután eltávolították a fogat, mennyi idő lehet, míg elérhető az implantátum (úgy értem, amíg nem hal el a csont)?

2017. jan. 24. 14:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Én idén leszek 30 éves és hasonló helyzetben vagyok. Sajnos hagytam, hogy az SZTK-s fogorvos kihúzzon olyan fogamat, ami még menthető lett volna, ha gondos kezekbe kerülök. Évekig elvoltam a foghiánnyal, de most rászántam magam, hogy belevágok és megcsináltatom. Nekem is ugyanúgy fent, hátul, viszonylag kevésbé észrevehető helyen van a hiány, ráadásul jobbról és balról is. A fogorvossal híd mellett döntöttünk. Múlt héten lecsiszolta a szomszédos fogakat (amik egyébként nálam sem teljesen egészségesek) és mintákat vett. Jövő hét hétfőre lesz készen a pótlás, tulajdonképpen 2 hét alatt. Várom már, hogy készen legyünk és nagyon remélem tartós és problémamentes lesz ez a megoldás.
2017. jan. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Remélem, beválik!! Kitartás!
2017. jan. 24. 15:34
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés nem ilyen egyszerű. Lehet, hogy te itt megálmodod az implantátumot, ami nemcsak árban kerül minimum kétszer annyiba, mint egy híd, de ugyanúgy feltételekhez kötött is. Erről minden körülmények között egy szakembert kell megkérdezni, nem laikus embereket, akik a legjobb esetben is csak a saját tapasztalataikat tudják elmesélni (ami közel sem egyenlő azzal ,hogy veled hogy lesz). Implantátumot sem kaphat bárki, aki lecsenget elég pénzt az asztalra. Ennek is megvannak a maga feltételei. Hallgasd meg mit mond az orvos. Ha úgy gondolod, azért ajánlaná inkább az implantot, mert neki az plusz bevétel, akkor keress meg egy független dokit, aki nem is implantál. Ő mit javasol. A híd sem egy rossz megoldás, de abban igazad van ,hogy rossz prognózisú fogakra nem biztos, hogy a legjobb.

Az utolsó kérdésedet nem teljesen értem. Tehát sem hidat, sem implantátumot nem csináltatnál? Végül is ez is egy opció, ha úgy érzed, hogy sem funkcionálisan, sem esztétikailag nem zavar téged. De! Idővel a hiány mellett fog, amely hátrébb helyezkedik el, elkezd majd befelé dőlni, mert keresi a mellette levő párját (elnézést a dedós megfogalmazásért). Ugyanúgy, az a fog, aminek hiányszik a szemben levő párja (az ún. antagonistája) idővel kiemelkedik. Ha ez bekövetkezik, akkor már nem biztos, hogy fogsz tudni csináltatni hidat vagy implantátumot. Úgyhogy időben keress fel egy orvost, hogy ő mit javasol.

2017. jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!