Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után...

Bölcsességfog műtét után idegsérülés?

Figyelt kérdés
Ma voltam fogászaton konzultálni az alsó bölcsességfog kiműtéséről és a fogorvos azt mondta, hogy mivel a bölcsességfogamnál futnak az idegek is ezért kialakulhat ideiglenes vagy akár végleges arczsibbadás. Ezek után eléggé elkezdtem félni.. Történt valakivel már meg ilyesmi? Ennek mennyi az esélye, hogy bekövetkezzen?

2017. jan. 24. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Minimális az esélye, de ez egy fájdalomcsillapító injekció beadása után is előfordulhat, bármelyik fog esetében.
2017. jan. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt el kell mondaniuk, hogy van ilyen minimális kockázat, és te ez alapján vállalod a műtétet.

Nyugi, nekem már hármat kiszedtek a négyből, és semmi bajom nem lett.

2017. jan. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minden alsó bölcsességfognál megvan az esély erre, de elenyészően minimális. Nekem is ezt mondták, mert a röntgen szerint pont hozzáért a gyökér csúcsa az ideghez, de végül problémamentes volt a műtét és a gyógyulás is. Szájsebészetre menj, ott jobb a felszereltség, ha a műtét közben esetleg valamilyen komplikáció adódna.
2017. jan. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!