Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan zajlik a gyökérrezekció?

Hogyan zajlik a gyökérrezekció?

Figyelt kérdés

Az egyik első fogamat baleset miatt gyökérkezelni kellett. Kétszer is megcsinálták, de a fájdalom megmaradt, ezért a fogász elküldött szájsebészetre. Ott azt mondták műteni kell.

Holnap lesz a műtétem és nagyon félek tőle. Amúgy is rettegek az orvosoktól...

Van valakinek tapasztalata?

Hogy csinálják? Meddig tart? Mennyire fáj a műtét alatt és utána?


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. jan. 31. 21:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Érzéstelenítik, aztán felvágják a gyökércsúcsnál az ínyt, vésővel vagy fúróval eltávolítják a gyökércsúcsot, kitisztítják a területet, aztán összevarrják. Nem fáj, mert elzsibbad. Nekem kétszer volt. Első alkalommal azonnal elindultam haza, és rosszul lettem. Másodszor pihentem félórát, csak aztán indultam el, nem is lettem rosszul. Mihelysd hazaérsz, borogasd, mert különben szép színes lesz a képed :)
2017. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is kétszer csináltak már ilyet, érzéstelenítés teljesen elzsibbasztott, semmit nem éreztem az egészből, kb 45 perc volt mindennel együtt. Utána ha kiáll a zsibbadás lehet fájdalom, be kell venni fájdalomcsillapítót és jegelni, borogatni kell, 2 napig nekem jó dagadt volt az egész arcom.
2017. febr. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!