Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy zajlik a fogkő eltávolítá...

Hogy zajlik a fogkő eltávolítás? Milyen érzés?

Figyelt kérdés
Alsó fogsor, első fogak belső oldala. Eléggé fogköves, és gondolkodom rajta, hogy el kellene menni leszedetni. Sose voltam még fogorvosnál szerencsére, egyéb panaszom nincs. így a fogorvosoktól alapból nem félek, de fogalmam sincs, mire készüljek. Hogy szedik le? És mennyi pénzt gyűjtsek rá, mennyibe kerül kb? (a 2 középső fogamat érinti jobban, meg egy picit a 2 mellettük lévőt. Szóval 2 fog jobban, 2 meg csak egy kicsit.)
2016. okt. 30. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:

orvos és technika függő.


Nekem véste a doki érzéstelenítő nélkül.. kicsit kellemetlen volt, de nem fájdalmas. Tesómnak, meg anyunak ultrahangos módszerrel szedték le, ők nem éreztek belőle semmit.

2016. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem csinálták már érzéstelenítővel, illetve nélküle is. Utóbbi sem fájt, de akinek érzékenyebbek a fogai, annak ajánlják az injekciót előtte. Szikével kaparta, meg gondolom erre való speciális, durvább csiszolóval csiszolta. Érdekes érzés, utána érdesnek érzed a fogaidat egy darabig. Két éve 10000 forintért szedte le magán fogorvos.
2016. okt. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ultrahangos volt. Amikor az íny alól szedték a fogkövet, azt hittem be*zarok... :/ úgy tudom, a polírozás kötelező utána, így nem marad érdes, csak ha rosszul szedték le.
2016. okt. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak ultrahangost válassz, a másik tönkreteszi a fogzománcot. Amúgy nem fáj,ha Normálisan csinálják.
2016. okt. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! És az ultrahangos mennyibe kerül kb? Egy kisebb városban, Szabolcsban.
2016. okt. 31. 22:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom 5 ezertöl vannak
2016. okt. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!