Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Jogos a felháborodásom?...

Lany188 kérdése:

Jogos a felháborodásom? Válthatok - legálisan - fogorvost? L/21

Figyelt kérdés
Elmentem a szokásos éves kontroll vizsgálatra a körzetileg kirendelt fogorvosomhoz. Azt mondta, van egy fogam, amit ki kell húzni, de lehet szájsebészet lesz belőle. Ragaszkodott hozzá, hogy "megpróbálkozzon" vele, én meg megbíztam benne. Visszamentem tehát, és megnyugtatott, hogy hát sima lesz, hozzáfér. 2 érzéstelenítőt kaptam, de nem hatott. Szóltam, de azt mondta, hogy mivel bal felső hátsó fogról van szó, hat az, csak nem érzem. Aztán mégis nagyon fájt, amikor elkezdte kihúzni. 1 perc se telt el, mikor letette a fogót és mondta hogy "rendben, siessen a szájsebészetre, mert beletörtem". Oké, ezt még el is viseltem volna.., 3 óra múlva már átestem mindenféle röntgenen, és kiderült, hogy annyira beletörte, hogy az arcüregemben lyuk keletkezett. A szájsebészeten az orvosomnál jó 20 évvel fiatalabb doki vagy 4 érzéstelenítővel később kiszedte a gyökereket és a megmaradt fogat, aztán még meg is kellett műteni az arcüregem miatt. Eléggé hosszadalmas feladat volt. Most lábadozom, és nagyon dühös vagyok a fogorvosomra... Szeretnék váltani. Tudok tb támogatott fogorvoshoz járni, vagy járjak inkább magándokihoz? Ennek van valamiféle következménye?

2017. febr. 1. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Válthatsz fogorvost, ha van olyan fogorvos, aki vállal és felvesz a betegei közé. Ha nincs, akkor magán.

De amúgy elég durva történet. Én már eleve azt sem értem, hogy miért mondta, hogy egyáltalán ki kéne húzni? De ha még ki is kell, akkor ha előre látta, hogy valószínűleg nem fogja tudni kihúzni, mert macerás, akkor meg miért nem alapból a szájsebészetre küldött?

Durva sztori. Én se mennék oda többet a helyedben.

2017. febr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mint szakmabeli, erre csak azt tudom mondani, hogy előfordul. Sajnos vannak olyan esetek, amikor a húzást a szájsebészeten kell befejezni, s ez nem feltételenül az orvos hibája. Az arcüreged - ha anatómiailag olyan adottságokkal rendelkezel (pl.: alacsonyan húzódik az arcüreg, esetleg a gyökerek bele is lógnak) - a szájsebészeten is megnyílt volna, mégha a kezelőorvosod nem is állt volna neki a húzásnak.

Én értem a felháborodottságodat, csak nem tudok amellett elmenni, hogy sokan (és itt nem csak rá gondolok) a megfelelő háttértudás hiányában az orvost hibáztatják bizonyos dolgokért, amelyekről az esetek többségéről nem tehet. A te esetedben esetleg abban hibázott, hogy rosszul mérte a fog állapotát, és neki állt az eltváolításának ahelyett, hogy inkább széjsebészetre utalt volna. Na de erről ennyit.

Válaszolva valódi kérdésedre, válhatsz körzeti orvost úgy, hogy elmész a másik kiszemelthez és megkérdezed, hogy járhatnál-e oda. Ez csak az orvos jóindulatán múlik. Az OEP-es rendszer úgy működik, hogy az orvos a területéhez bejelentett beteglétszám után kap egy alapbért, valamint a beavatkozások után pontrendszer alapján plusz pénzt. Mivel te máshova vagy bejelentve, ezért az a alappénzedet is más kapja, ezért nem biztos, hogy elvállal majd.

Remélem tudtam segíteni.


Egy fogászati asszisztens

2017. febr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
én egy ügyvédhez is elmennék, kártérítést kell kérni, a műtéti kellemetlenség és a kiesett jövedelem miatt
2017. febr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Biztos kellemetlen volt ez az egész, de szerintem ezért ne válts orvost, hogyha amúgy a töméseket jól megcsinálja és nincs rá panaszod.

Én amikor ki kellett húzni a fogamat, akkor már úgy mentem a fogorvoshoz, hogy beutalót kérek a szájsebészetre. Ott vannak megfelelő eszközök, ott bármit megtudnak oldani. Profik.

Végül nekem is megnyílt az arcüregem és erről nem a doki tehet, egyszerűen a gyökér felért odáig. Persze lezárta, varrta.

2017. febr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!