Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogmosást követően mikor...

Fogmosást követően mikor lehet használni a szájvizet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fogzománc erősítő/védő fogrémet használok naponta egy alkalommal(a többi alkalommal másfajtát), amit követ a szájvíz, aminek szintén ugyan ez a hatása, illetve van egy másik, ami a fogak ásványianyagtartalmát segíti visszaépíteni, ezeket felváltva használom, többnyire minden nap egy alkalommal, este.


A fogkrémben lévő hatóanyagoknak gondolom van egy felszívódási időtartamuk, amit követően érdemes csak kiöblíteni a szájüreget.

Mennyi ez az idő? Vagy alkalmazhatom egyből a szájvizet?

A foggélnél is ugyan ez az eljárás?


Köszi!



2017. febr. 3. 21:29
 1/3 PcCsaj ***** válasza:
Szerintem félóra múlva nyugodtan
2017. febr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!


Én is ezt az időt tartottam reálisnak.


Esetleg ha valakinek más a véleménye, azt kérem írja meg!

2017. febr. 3. 22:00
 3/3 anonim ***** válasza:
20-30 perc múlva. De jótanácsként mondom, hogy nem kell minden nap szájvizet használnod. Elég időszakosan, vagy ha seb van a szádban, vagy mondjuk hetente egyszer. Ugyanis ha minden nap öblögetsz kiírtod a szájban lévő baktériumokat, nem csak a rosszakat, a jókat is. Felborítod az egyensúlyt, ami pedig nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a szervezet megfelelő immunválaszt adjon a fogbetegségekre.
2017. febr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!