Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen gyakori hányás teszi...

Milyen gyakori hányás teszi tönkre a fogakat?

Figyelt kérdés
Egy hónapban 2-3x hányok általánosságban. Eddig nem volt baj a fogammal de a mostani eset után az egész fogsorom fájt mikor kicsit hidegebb vizet ittam. Lehetséges, hogy emiatt? Fontos lenne a válasz, meg az is érdekel, hogy ha megyek fogorvoshoz akkor látszódni fog-e, vagy az ilyen gyakoriság nem vevődik észre?

2017. febr. 9. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Biztos nem tesz jót nekik,de maga a hányás oka aggasztóbb.


Én kb 4-5 éve hánytam utoljára.

És olyan max 5ször életemben.

2017. febr. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bulimiás vagy?
2017. febr. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó kérdés...végülis hánytatom magam, de nem akarom kijelenteni ezt magamra mert nem hiszem, hogy olyan durva lenne. Csak félek, hogy a fogorvosnál látni fogják mert más okok miatt valószínüleg menni fogok.
2017. febr. 9. 22:52
 4/8 anonim válasza:
Nem hinném, hogy konkrétan a hányástól romlanának a fogaid, hacsak nem cukrot hánysz, ami megtapad a fogaid felszínén. Az önhánytatás semmire sem jó, attól nem fogsz lefogyni az teljesen biztos, csak olyasmire kényszeríted a szervezetedet ami neki nem jó. Ne bántsd önmagad, inkább figyelj oda mire lenne szüksége a szervezetednek, hidd el nagyon meg fogja hálálni, ha jobban törődsz vele. És ne okozz neki olyan rossz dolgokat mint a felesleges hányás, mert azzal csak bántod ami nem jó.
2017. febr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Negyes valaszolo:

Mar miert ne romlana a foga a hanyastol?

Konkretan sokkal sulyosabb folyadek, mintha cukrosat enne, ugyanis a gyomornak eleg savas a tartalma, sokaknak a nyelocsovet is vegigmarja amikor hanynak.

2017. febr. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ez is lehet, csak tippeltem. Lehet, hogy romlik tőle, akkor viszont ma én tanultam valamit. Minden esetre hányni nem jó, legalábbis által nem azért hány valaki, mert örömét leli benne, szóval inkább ne hányj, nem jó buli...
2017. febr. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

14-15 voltam mikor kéthetente hánytam és nem azért mert attól húdevékony leszek, vagy azért mert jó buli. Csak egyszerűen bűntudatom volt és akkora tragédiának éltem meg hogy többet ettem, hogy ezt az egyetlen módot láttam.

Azóta sokáig nem jött elő. Sikerült kontrollálnom magam de mostanában megint ez van pár hónapja. Diétázom, edzeni is járok de láttam, hogy visszaszedtem 3kgt és egyszerűen utálom mikor rámjön az ehetnék.

Ez olyan mintha egy drogosnak azt mondanád, hogy a drog rossz. Tudja és én is tudom de nem tudok mit csinálni mert akaratgyenge vagyok és eszek

2017. febr. 9. 23:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Háááát, ez nagyon úgy hangzik, mintha bulimiás lennél. Nem vagy akaratgyenge, ez egy betegség. Van rá gyógymód.

A hányás tényleg károsíthatja a fogakat, több mindentől függ, hogy mennyire (pl. fogzománc erőssége), de az emésztőrendszernek sem tesz jót, főleg, ha többször fordul elő havonta. Plusz tönkrevágja a bélflórát, ami az immunrendszer kb. 80 százaléka. tehát fogékonyabbá tesz a fertőzésekre is.


De ha tévedek, és mégsem bulimia, akkor is keress fel egy orvost, mert ennek súlyos következményei is lehetnek akár.

2017. febr. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!