Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek végem van? Lehet...

Szerintetek végem van? Lehet ezzen változtatni?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszak a fogaim szerintem vagyis nem szürkék nem rohadta meg ijenek csak 3 húzásom volt és még csak 16 vok és ezek oylan fogak amik nem nőnek vissza:S

És mindig mosok fogat gondolom genetika.és msot kb 3 hónapja volt a 3ik foghúzásom és most már a másik oldalt is kezd érzékeny lenni smot vettem elmexet hátha az kcisit meg erősiti a fogaimat.


2010. máj. 8. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, véged van. Nem, sajnos ezen nem lehet változtatni, neked annyi. :)


Miért nem mész fogorvoshoz? Fogpótlásról hallottàl már? ;)

2010. máj. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet genetika, nekem is 3-mat húztak kb olyan idős koromban, mint neked, viszont most vagyok 30, és még egy koronám sincs.


Mondjuk én azt csináltam, hogy mikor legközelebb megint szétesett egy fogam, akkor nem engedtem kihúzni, hanem elmentem magán fogorvoshoz, és megkérdeztem meg tudja e csinálni simán tömve. Azt mondta nem, ez gyökérkezelés, aztán korona. Én nem akartam koronát, ezért fogtam magam és elmentem egy másik fogorvoshoz. Ő is gyökérkezelte, de utána meg simán betömte, hogy most olyan mint újkorában :) Azóta sincs semmi baj vele.


Ezért már nem járok az sztk-ba, csak a magándokihoz. Hát fizetni kell érte, de nagyon szépen megcsinálta a rossz fogaimat, és nincs velük semmi gondom.


Az a 3 kihúzott fogam hiányzik csak, de ha most olyan nagyon gazdag lennék rakathatnék bele ilyen platina csavart és beraknának oda egy fogpótlást, de nem vok gazdag, és annyira nem érdekel a dolog.


A fogaim most jól néznek ki, ápoltak, ennyi elég.

2010. máj. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1nek nem vagy valami kedves de m1 legalább irtál köszi


2. köszönöm az értelmes és hosszú hozzászolást csak én nemakarok nagyon fogatlan lenni és azért aggódom:(

2010. máj. 8. 15:24
 4/8 A kérdező kommentje:
Az elmex vmit segithet a fogaimon?
2010. máj. 8. 15:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak üzenem: nem mindenkinek lehet fogpótlást csinálni.

Legtöbbször a hiányzó fog mellettiekett lecsiszolják, és úgy koronával tartja két oldalról a pótolt fogat. Ezt nálam sem tudják megoldani, mert annyira gyenge a fogam, hogy sem gyökérkezelni, sem csiszolni nem lehet, mert a maradék szétporlad. Ha észlelhető lyuk van rajta, akkor még tömhető, de a legtöbbet húzni kellett, mert az ínyem alatt, jól eltakarva lyukadt, vagy a gyökér gyulladt be. A most még meglevő fogaim szépen kopnak, és egyetlen megoldás az lesz, hogy ki kell húzatni az összeset, és teljes protézis. De csak akkor, ha fáj, mert még csak érzékeny hidegre-melegre.

Na, kedves kérdező, nem nyugtattalak meg, de sajnos nem vagy egyedül. Örökletes a fog erőssége, és sajnos nekem mindkét ágról öröklődött.

2010. máj. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15:31 vagyok. Állítólag jó, sokan dícsérik a környezetemben, de nekem nem segített. Remélem Neked igen.
2010. máj. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dehogy van véged:) Nekem 19 évesen volt az első foghúzásom, már egy fogam miatt is úgy éreztem, hogy ősszedől a világ. Ezen felül 14 tömött fogam pedig csak 20 vagyok még mindig, de mosom minden nap mégis romlanak. Azt tudod megoldani, hogy amikor látod, hogy valami nem stimmel a fogaddal rögtön elmész fogdokihoz, és akkor nem kell kihúzni őket. Fogpótlást csináltass majd ha szüleid tudják állni, ha nem akkor diákmelóból próbáld meg összegyűjtenyi rád a pénzt. Egyébként ha sok rossz fogad van minél előbb csináltasdf meg, mert más szervek is "megromlanak" tőle. Fogat lehet pótolni, de egy szivet nem. Szóval ne búslakodj és irány a fogdoki:)
2010. máj. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden eddigi válaszolonak.

amugy mostm ég nem jukas semmien fogam...még.

de tegnap óta érzékenyebb lett és nagyon enyhén sajog szóval biztos csak vmi előjel vagynemtom:S

2010. máj. 8. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!