Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvos vagy szájsebész?

Fogorvos vagy szájsebész?

Figyelt kérdés
A bal alsó őrlőfogam koronája teljesen letört szinte eltűnt és mintha kicsit be is lenne gyulladva(bár nem biztos) de mintha egy nagyon kicsi duzzanat lenne az ínyen a fog körül. Pár éve halogatom a dolgot mert nagyon félek a fogorvostól, szinte csak rossz tapasztalataim vannak velük. Járok kondizni és azt hallottam/olvastam, hogy szívizomgyulladást is okozhat egy gyulladt fog,+ az edzés alatt is terhelődik valamilyen szinten a szív, így duplán terhelem. Az lenne tehát a kérdésem, hogy ezt fogorvos vagy szájsebész tudja kiműteni? Utóbbitól még jobban félek.:/ És mennyire fájdalmas egy ilyen beavatkozás?

2017. febr. 14. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Korona nem igazán törhet le, begyulladni viszont az íny annál inkább tud.

Szerintem mindenképp először egy fogorvost keress fel, mert a koronák le-, és felhelyezését, ínygyulladást és a foghúzást is ők kezelik/végzik. Utóbbit mindaddig, ameddig nem kell kiműteni a fogat.

Ha a fogorvos megnézte, ő már tudni fogja, hogy mi a teendő és hogy meg tudja-e oldani ott helyben, vagy kell-e esetleg szájsebész. Bár nem hiszem.


A félésről: gondolj arra, hogy rosszabb lesz, ha tovább halogatod!

2017. febr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Biztosan rosszul fogalmaztam, sajnos nem igazán értek ehhez. :D Maga a fogam tört le, már csak az íny látszik.
2017. febr. 14. 19:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Úuu.. nagyon rettegős vagyok én is, de találtam egy szuper fogorvosnőt, aki szájsebész is egyben.

Szuri előtt bekente az ínyem, hogy azt se érezzem.

Húzás után varrt is, mégis élek. :)

Ha budapesti vagy és akarod, megadhatom az elérhetőségét.

Gyógyulást neked!

2017. febr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, hogy nincs rajta korona. Akkor gyökérkezelés, és porcelánkorona kerülhet rá, vagy kihúzza a csonkot, ami gyorsan megvan, ha nem kampós a fog gyökere.
2017. febr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, ment a zöld kéz :)
2017. febr. 15. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!