Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen kezelést adhatott...

Milyen kezelést adhatott nekem pontosan a fogorvos?

Figyelt kérdés

Olyan orvosról beszélek aki nem igazán beszédes, így nem nagyon ad tájékoztatást nekem arról mit is csinál.


Szóval, a felső elülső 4 fogamon porcelán híd van. Az ínyem azon a területen begyulladt,megdagadt és fájt. Ecseteltem, mostam rendesen mint mindig,de nem múlt a fájdalom és a gyulladás. Elmentem hát a fogorvoshoz.


Az orvosom rákent valamilyen anyagot és mint valamilyen hegyes vésővel az ínyem és a fogam találkozásánál végighúzta, mintha végigvéste volna az ínyemet. Ezt mind a 4 fogamnál. Nagyon fájt, még fel is pattantam a székből. Mikor öblítettem vérdarabok és valami barnás szemcsés anyagot láttam, lehet az az anyag amit rákent,de nem tudom. Betette volna a gyógyszert az ínyem alá?


Meg voltam ijedve nagyon,mondtam neki,hogy félek,hogy elveszítem a koronámat,hogy kilazul stb. Mondta,hogy ön nem fogja elveszíteni a fogait. El is felejtettem tovább kérdezni,hogy mit is csinált. Mi lehetett ez pontosan?



2017. febr. 21. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a kezelés alatt végig a balatoni vitorlásáról mesélt. Aztán elköszöntünk.
2017. febr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az orvos csinált egy zárt küretett, amivel kiszedte a fogíny alatt lévő fogköveket, előtte nem tudom mit kenhetett rá lehet érzéstelenítő zselé, vagy curparox zselé ami fertőtlenít, ettől nem fog kilazulni a porcelán híd, valószínű javulni fog ettől a kezeléstől. Moss alaposabban fogat, 2 hétig lehet használni corsodil öblögetőt ,de 2 hétnél tovább semmiképp sem szabad mert elszínezi a fogaid.

Üdv: Fogászati asszisztens

2017. febr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm szépen! :)
2017. febr. 21. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!