Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2 hét alatt teljesen átrendezt...

2 hét alatt teljesen átrendezték a bölcsességfogaim a fogsoromat.1 éve vették le a fogszabályzómat. Teljesen el vagyok keseredve. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Olyan hirtelen történt, pedig hordom az éjszakait.

Ki akartam műttetni, de anya azt mondta, hogy nem lehet, nem finanszírozza.

Most meg megvertek, hogy ne oanaszkodjak miatta, mert már hetek óta nem alszom a fájdalomtól.

Ezért szenvedtem 3 évet? Anya meg lazán, hogy majd rakatsz fel újat.

Egyébként meg vannak zavarodva, mert ez az utolsó évem, érettségizek és ilyenkor fogakkal nem foglalkozunk.

Annxira nyomorultul érzem magam, hogy hihetetlen.


2017. febr. 23. 20:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Megvertek?

Sajnos nem tudsz mar mit csinalni velük :( szüleidet pedig nem ertem.

Ha rakatsz is fel ujra akkor ki kell huzatni a bölcsesség fogakat mindenképp.

2017. febr. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen.

Mert, hogy nem hitték el, hogy emiatt a fájdalom miatt nem tudtam aludni. 3 doboz fájdalomcsillapító ment el ezidő alatt. Már kiakadtak, hogy megbolondultam vagy drogozom.

Annyira "lazán" veszik, pedig ők fizettek rá ki egy csomó pénzt és hordoztak kocsival... :(

Komolyan nem értem őket. Meg az iskola nem fontosabb ennél egyáltalán.

2017. febr. 23. 20:44
 3/13 anonim ***** válasza:

Esetleg nincsenek nagyszülők vagy nagybácsi/néni akihez fordulhatnál? Nem akarom így ismeretlenül megítélni a szüleidet, de az egészséged az egyetlen dolog ami mindig fontosabb kellene hogy legyen a tanulásnál (az egészség egyébként többet jelent, mint a betegség hiánya).

A bölcsességfog műtéteket a TB teljesen finanszírozza, tehát egy fillért sem kell érte fizetned. A körzetis fogorvosod tud elirányítani egy beutalóval. A műtét után egy hétig lábadozhatsz a varratszedésig, de ez idő alatt is tudsz tanulni, tehát nem vesz el annyit a dolog az életedből.

2017. febr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hogy ment rá az éjszakai, hogy ha annyira látványosan átrendezték a fogaidat?
2017. febr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Már nem megy rá, leesik
2017. febr. 23. 21:04
 6/13 Metionin ***** válasza:
Szájsebészeten ingyen kiszedik a bölcsességfogaisat, főleg így, hogy indok is van rá. Szóval nem kell a szüleid finanszírozása. Menj el a fogdokihoz, kérj beutalót és annyi.
2017. febr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Erre mennyit kell várni?

Mert már szinte az összes kint van

2017. febr. 23. 21:34
 8/13 A kérdező kommentje:

Egy hete nem beszél velem az apám, mert azt hiszi, hogy kitalálom. Fel nem fogja, hogy oldalt nő a számban pokoli kínok között, én úgyis becsapom, hogy ne kelljen iskolába menni. Egyébként bejárok és nem hiányzok semmit. Csak panaszkodtam, meg tényleg elkeseredtem, hogy ezért hordtam a fogszabit, erre csúnyán felpofozott és azóta nem áll velem szóba.

Náthás és hőemelkedéses vagyok 3 hete, illetve köhögök, nem tudom, hogy így fogadnak-e egyáltalán.

Anyáék nem fogják fel, hogy fájhat annyira, hogy nem tudok aludni tőle.

2017. febr. 23. 22:35
 9/13 Metionin ***** válasza:

Vizsgálatra elmehetsz így is, elküldenek egy röntgenre és utána adnak majd időpontot a műtétre/húzásra miután majd meggyógyultál. A szüleiddel meg ne foglalkozz, ha ennyire nem lehet velük kommunikálni, akkor hagyd.

Nekem a szemüveggel csináltak ekkora balhét, mondván: "ha hordod azt a rohadt szemüveget akkor hogy romolhat a szemed? Azt hiszed újat veszünk minden évben?" stb.

2017. febr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Metionin ***** válasza:
Ja hogy mennyit kell várni az sok mindentől függ...hol laksz, mekkora körzetet szolgál ki az intézmény, hány embernek van már időpontja előtted stb. Én Debrecenben egy hónapot vártam de nekem nem fájt, gondolom akkor előrébb vettek volna.
2017. febr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!