Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkorona menete?

Fogkorona menete?

Figyelt kérdés
Korona kell pár fogamra, azt szeretném megkérdezni mi ennek a pontos menete?

2017. febr. 25. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Az egészen pontos menet attól függ, hogy a röntgen ill. a fogak állapota alapján milyen szakmai döntést hoz a fogorvos. A fogban levő lyukat betömi, a fog íny feletti részéből annyit lecsiszol (magasságban és körben is), hogy a fog eredeti méretével megegyező (fém vagy kerámia) koronát rá tudja húzni és ragasztó/tömítő anyaggal zárni tudja a réseket. Eközben többszöri mintavétel történik fogászati mintavevő anyaggal, hogy a fogtechnikus az eredeti fogsor méretéhez illeszkedő koronát tudjon csinálni.
2017. febr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha röntgent nem csinál a doki akkor érdemes neki vetnem magam a procedúrának?

Laikusként azt gondolom ilyen kezelésnél kötelező lenne.

2017. febr. 25. 19:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nagyon rácsesztem vele, az idióta körzetis dokinál, ahhol még nyálelszívó sincs.

Nekem begyullad, leeseik, magas stb.

Nem tájékozódtam előtte, de nagyon érdemes megfelelő dokit keresni, mert nagyon el lehet szúrni az egészet.

2017. febr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!