Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, ha éjszakai fogszabá...

Normális, ha éjszakai fogszabályzóval nem tudok beszélni?

Figyelt kérdés

Tudom, éjszakai. De nekem azt mondták, hogy hordjam napközben is. Szeretném is, és a hétvégén nincs is gond. De én iskolába, közösségbe járok, és nagyon nehezen érthető így a beszédem. Igaz, ma kaptam meg. (Állandóm volt eddig) Ez változni fog, vagy ez nem beszédre van tervezve és ezért csodát ne várjak?


Köszönöm a válaszokat!



2017. márc. 2. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem anno nem mondták hogy hordjam napközben is. Csak éjszaka.

Kényelmetlen is, csunya is, evés het mindig kikéne venni. Szerintem hülyeség.

2017. márc. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Evéshez*
2017. márc. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerinted nem túl "tág" hogyha feltudom rakni egy bizony magasságba, de onnan egy fix helyre (picit lejjebb) megy, de onnan aztán órák múlva sem esik le?
2017. márc. 2. 18:21
 4/7 A kérdező kommentje:
Mármint ezt a metszőfogaimon látom
2017. márc. 2. 18:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Marhaság. Kizárt, hogy az orvos mondta, hogy hordjad napközben is. Teljesen más a kialakítása. Csodálkozom, hogy egyáltalán benned is felmerült, hogy beteszed, és megpróbálsz beszélni vele. Ahogy elképzeltem, hogy elmentél vele sulibe, még a röhögés is majdnem elkapott. :) Nekem egyből le is pattant ha kinyitottam a szám, és ha megpróbáltam megszólalni fröcsögött a nyálam. :-D Te hogy a bánatban beszéltél vele? :-D
2017. márc. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát pedig ezt nem én találtam ki. Ő mondta hogy csak evésnél és sportolásnál vegyem ki.

Na mindegy. Nekem egyáltalán nem pattan le "beszédnél". Tudok vele beszélni, csak nem tökéletesen. Nem tudom akkor a tied milyen volt, ha ennyire könnyen lejött, de nekem nem jön le. Kár azt hinni, hogy én találtam ki, szenvedek tőle mivel már nagyon untam az állandót is. Én örülnék a legjobban ha nem lenne rá szükségem napközben is. Abból kiindulva, hogy a tied ennyire könnyen lejött az enyém meg nem, számomra az is elképzelhető , hogy mást momdanak az orvosok.

2017. márc. 2. 22:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 7 éve van éjszakaim, most lesz rögzített, az éjszakait nem beszédre tervezték. Nekem is volt olyan időszakom, hogy hordtam napközben (önkényesen, hogy többet használjon:D), és segített is. Maximum azért mondta az orvos, hogy minél hatékonyabb legyen, de természetes hogy nem tudsz benne normálisan beszélni. Meglehet tanulni kifejezni magad benne, de nekem 7 év alatt nem sikerült fogszabival úgy beszélnem mint eredetiben:D

Azt ajánlom hogy olyan órákon vedd fel ahol csendben kell lenni, jegyzetelni kell stb, szóval nem kell beszélni. Egy kis dobozt viszel, beleteszed ha beszélni kell. Mi mindig poénkodunk hogy nem tudok beszélni benne, de amúgy semmi gáz ha hordod nappal is :D

2017. márc. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!