Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől fájhat a kihúzott fog...

Mitől fájhat a kihúzott fog melletti fog?

Figyelt kérdés

Egy hétig gyötrelmesen fájt a bal felső 5-ös és 6-os fogam. Kedden elmentem kihúzatni mert már nem bírtam a fájdalmat. Az orvos megkocogtatta az 5-ös fogam és fájt. Azt mondta hogy próbáljuk ki hogy gyógyszerekkel levisszük a gyulladást, de már nem bírtam volna tovább a fájdalmat így kihúzattam. A fájdalom az első pár napban is folytatódott, amit leginkább a húzott fog helyén tapasztaltam. Dalacint szedek mellé és fájdalomcsillapítót. Ma csütörtök van és tök jól elvoltam 2 fájdalomcsillapítóval, ám mikor bevettem a másodikat most este mozgatásra kegyetlenül fájt a mellette lévő tömött 6-os fog. Ez normális ilyenkor ilyen mértékű fájással? Ha felhúzom az ínyem akkor látszik hogy a húzott fog szélességében (kicsit átlóg a 6-os fog ínyterjedelmébe is)

piros és eres.A kihúzott fogon mikor megmutatta nem láttam a kis gennygörcsöt és most aggódom hogy nem a kihuzott 5-ös fog volt a gyulladt és mégis kihúzattam. Tehát normális hogy mozgatásra és harapásra irtóan fáj a mellette lévő 6-os fogam? Kétségbe vagyok esve. Vagy lehet az öblögetés miatt? Nem érzékelem hogy kialakult e a vérömleny a sebnyílásban. Mitől fájhat a mellette lévő fog is? Amit jelenleg szedek az 3x1 dalacin és napi 2-3 algopirin. Csak ezek enyhítik a napi fájdalmaim. Válaszokat előre is köszönöm! F/19



2017. márc. 2. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:

lehet h megserult az inyed a huzott fog mellett.

ha nem mulik el a fajdalmad, akkor menj vissza a fogorvoshoz.

2017. márc. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A rokonságban szinte mindenkinél volt olyan (apunál sajnos többször is), hogy a fogorvos a rossz fog melletti fogat húzta ki.


Mielőbb menj vissza és nézesd meg.

2017. márc. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon nem tudom mi lehet :( van hogy a gyulladáscsökkentő és a fájdalomcsillapító teljesen megszünteti a fájdalmat. A 2 fogat felváltva éreztem gyulladtnak, de az 5-ösnél az íny nagyon fájt ezért gondoltam hogy ő az. A gyulladáscsökkentő leviheti teljesen ha a 6-os van esetleg begyulladva? Nem akarok elveszteni még egy fogat :(
2017. márc. 2. 20:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyen nagy mértékű fájdalom nem szokott lenni, legfeljebb enyhe a kihúzott fogak mellett, jobb ha visszamész a fogorvoshoz és megnézeted.
2017. márc. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!