Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hány fogat lehetne kihúzni...

Hány fogat lehetne kihúzni egyszerre?

Figyelt kérdés
arra gondolok itt hogy mindig begyullad valamelyk első fogam szeretném az első 6 ot kihúzni de úgy hogy ne keljen mindig vissza menni és hogy ezt hol lehet kórházban szájsebészeten? ott megcsinálják altatással?

2017. márc. 2. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell deríteni, miért gyullad be mindig a fogad. Elég nagy ostobaság lenne kihúzatni őket (hatot!!!) csak azért, hogy ne gyulladjon be. Nagyon hamar megbánnád. Keress egy jó fogorvost, aki rendbe teszi a fogaidat, és segít abban, hogy jók is maradjanak. Tartsd meg a saját fogaidat ameddig csak lehet. A legjobb pótfog és protézis is sokkal rosszabb, mint a saját. Arról nem is beszélve, hogy mennyivel drágább...
2017. márc. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Biztos hogy kihúzni kell? Gyulladásnak több oka lehet, inkább először azt kellene kezelni, aztán ha nem menthető akkor húzni. A fog sajnos nem olyan dolog, hogy majd lesz másik. Menteni kell ami menthető!


Egyébként szerintem attól függ. Ha nagyon vérzik akkor nem lehet egybe kihúzni mind a 6-ot. Nekem is volt 3 menthetetlen fogam (igaz hátsó rágó fogak), 1-esével húzták ki a nagy vérveszteség elkerülése végett, illetve a gyógyulás is lassú ilyen esetben, azzal is vigyázni kell.


Ha valamit nem jól tudok, majd kijavítanak, bővebb információt úgyis orvos tud mondani.

2017. márc. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hallgass az első kettő válaszolóra és ne húzasd ki őket!

Még annyit akartam hozzátenni, hogy 6 fog egyszerre csak altatásban lehetséges és sebvarrással, és ha komoly gyulladásról van szó akkor kórházi megfigyeléssel. Egyébként altatógép csak a műtőben van és csak aneszteziológus kezelheti, tehát sima szájsebészeten ez nem lehetséges. A helyi érzéstelenítőknek (a szuri) van egy felső határa, aminél többet nem szabad egyszerre beadni.

Egy ilyen altatásos dolgot 6 fog eltávolításával a TB nem fog állni. A TB csak az egészség megőrzésére irányuló kezeléseket támogatja, amibe egy menthető fog eltávolítása nem tartozik bele.

2017. márc. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, ha valami menthető, akkor ne húzasd ki.

Sajnos nekem muszáj volt, egyik nap felül négyet, másnap alul ötöt húztak egyszerre, nem altatásban, csak helyi érzéstelenítéssel, egy hétig volt kilenc varrat a számban.

Sima fogorvosi rendelőben, de a doktornő szájsebész is egyben. Túléltem, pedig nálam jobban senki nem retteg a fogorvostól. Még arra is figyelt, hogy az szuri előtt bekente az ínyem érzéstelenítő krémmel. Szóval, ha módodban áll, inkább fogmegtartó kezelésekre járj.

Lelkileg is iszonyatosan megviseli az embert, ha már nincs foga.

2017. márc. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!