Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hány fogat lehet egyszerre...

Hány fogat lehet egyszerre kihúzni? Nagyon ciki, ha 15 évesen 4-5 gyökér van a számban?

Figyelt kérdés

Rávettem magam hogy elmenjek kihúzatni őket. De kihúzzák mindet egyszerre? Valaki leirná hogy milyen érzés a foghúzás? Mennyi ideig tart? Mit fognak szolni hogy csak ennyi éves vagyok?

Milyen érzés utána hogy már nincs ott a fog?


2017. jan. 11. 09:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Miért húzatod ki őket?:-o

Nem fognak jó fogat kihúzni!

2017. jan. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nem jok! :(

Már csak a fekete undorító gyökere van meg 4-5 fogamnak. Az íny is elkezdte benőni!

2017. jan. 11. 09:53
 3/22 anonim ***** válasza:
És hogy kerültek ilyen állapotba fájdalom nélkül? Egy pici lyukkal is szenved az ember, annyira tud fájni...
2017. jan. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nekem is fájtak, de a szüleim nem vittek orvoshoz!
2017. jan. 11. 11:25
 5/22 A kérdező kommentje:
Most bedagadt az egyik es most elvisznek!
2017. jan. 11. 11:27
 6/22 anonim ***** válasza:
46%
15 éves vagy. Mentálisan retardált vagy mozgássérült vagy, hogy nem tudtál egyedül elmenni? Számodra a fogászat tb támogatott, magyarán a pótlásokon, fogfehérítésen kívül a körzetes orvosodnál INGYEN be lehetett volna tömni, mikor még olyan állapotban voltak. Igen ciki, mert azok a gyökerek nem egyik napról a másikra keletkeztek oda, ez több év trehányság és lesz*romság. Ez a rész mondjuk valóban szüleid reszortja, de legyen ez intelem a jövőt illetően. Sok százezer forintodba fog kerülni a fogaid pótlása, ha nem változtatsz sürgősen a hozzáállásodon. Félévente tessék eljárni ellenőrzésre, ha van panasz, ha nincs és kérd meg az orvosodat, mutassa meg a helyes fogmosási technikát, hogyan kell fogselymezni stb. Ezt egyébként meg kell tanulni, a legtöbb ember sajnos nem tudja jól megmosni a fogát, hiába hiszi azt. Mindenképpen kérd az orvosod segítségét és mentsétek meg, ami menthető, de ez egy csapatmunka lesz, amiben neked is aktívan részt kell venni. A szüleidet pedig hagyd ki ebbbol, elég nagy vagy már, hogy magad intézkedj, ha nekik erre nincs igényük az legyen az ő bajuk, de ne te idd meg a levét!
2017. jan. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
De voltam orvosnál! De szülői beleegyezés nélkül nem csinálhatnak semmit a fogaimmal! Azt meg sose irták alá a szüleim!!!
2017. jan. 11. 11:47
 8/22 anonim ***** válasza:

Miért nem írták alá?:-o

És az orvos nem jelentette fel őket???

2017. jan. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Minket mindig vittek iskolafogászatra és még csak nem is volt jelen szülő, és rendszeresen fúrogatták, tömögették a fogunkat. Sokszor ok nélkül is. Sokaknak elrontották a fogát ott. Milyen jó lett volna, ha kell szülői beleegyezés!

Még el sem lehetett menekülni ez elől az eljárás elől, mert kötelező volt!

2017. jan. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én 20 éves vagyok, az összes örlő fogam tömött, de azért ez durva, hogy csak csonkok vannak már meg. Ezeket szerintem már tényleg ki kell húzni. Adnak érzés telenítőt, nem fog fájni, bár ha csak gyökér van az bonyolult lehet kiszedni. Szerintem egyszerre csak egyet csinál meg, vagy max. egy oldalt egyszerre. Úgy számolj, hogy legalább 4-5 alkalmommal el kell menned.

Amúgy az iskola fogászat annyiból áll, hogy megnézi a fogorvos és beírják az ellenőrzőbe. Általános iskolában nekem is mindig beírták, de a szüleim nem vittek el. Anyám azt hitte, hogy a hatos fog még tejfog és majd kirohad/ki fog esni, valamint mindig elmondta, hogy milyen hülye a fogorvos, hogy tejfogat akar tömni. Aztán azt hiszem ötödikes voltam, mikor annyira fájt egy hétig, hogy nem aludtam, de akkor se elvittek, hanem kaptam gyógyszert és anyám nyomkodta a fogamból a gennyet. Egy barátnőm anyukája vitt el, mikor neki panaszkodtam, hogy mennyire fáj. Sajnos azt a fogamat nem lehetett megmenteni. A többit betömte, ennyi idős gyerek tényleg nem mehet egyedül. Kell hozzá a kártya is, amit anyám hordott magánál mindig.

Azonban 15-16 évesen már magamtól jártam és gond nélkül elláttak. Azóta jobban odafigyelek a fogaimra is. Gyerekjént a szüleim soha nem mostak fogat és nekem is ez volt a természetes, ez lett az eredménye. Az öcsém máig nem ápolja a fogait, de kapja be, egy sem rossz neki. Szóval genetika is, meg gondatlan szülők. 15 évesen már nekem is volt annyi eszem, hogy nem a hülye szüleimre hallgattam és ápolni kezdtem őket, sajnos így is nagyon romlanak, mert refluxos vagyok.

Gondolom neked is ezek a hátsó fogaid a rosszak. Menj el mielőbb!

Apám nem mos fogat és neki is rohadnak így ki, hogy csak gyökér van, na azt nem akarom én soha!

2017. jan. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!