Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A háziorvostól nem tudok...

A háziorvostól nem tudok kérni beutalót az sztk-ra, fogtömésre. A körzeti fogorvosom szarul csinálja meg a tömést. (sajna ő pénzéhes, azaz államtól kap. ) Van olyan lehetőség, hogy valahogy ingyen megcsináltassák a fogtömést?

Figyelt kérdés

2017. márc. 4. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogászhoz nem kell beutaló.

A körzetin kívül más nem dolgozik ingyen, mert a körzetis kapja a hozzá tartozó betegek után járó kezelési díjat az államtól.

2017. márc. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A fogorvoshoz nem kell beutaló.

A körzetis csinálja ingyen, vagy mehetsz magánva ott fizetős.

2017. márc. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Minek bohóckodsz àllami hentes fogorvosokkal? Ott vannak a jobbnàl jobb magànrendelèsek, elèrhető àron.
2017. márc. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nincsen pénzem,hogy magánfogorvoshoz menjek.

Azért kérdeztem, hogy lehet-e valahogy ingyenesen tömetni. Mert voltam SZTK-ban kérni időpontot, de csak azt mondta, hogy kérni kell háziorvostól beutalót....

2017. márc. 4. 13:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet hogy véletlenül egy szakrendelésre mentél be és nem a körzetis orvoshoz. Körzetis fogorvosnak nincs szüksége beutalóra, sőt az akut eseteket még aznap el kell látnia (persze egy tömés nem igényel akut kezelést, még akkor sem ha már érzékeny a fog). Bár az is lehet hogy náluk az időpontokat nem az asszisztens, hanem külön recepciós adja és hozzá akart elirányítani.

Egyébként szabad orvosválasztás van. A saját körzetis orvosodnak kötelessége ellátni, de ha nem vagy vele elégedett, akkor megkérdezhetsz egy másikat is. Persze a másik fogorvosnak mindig a saját körzetét kell előnyben részesítenie, de ha van rá éppen ideje és még beleférsz a havi keretbe, akkor téged is elláthat TB alapon (azért figyelj oda, mert lehet hogy a magánrendelési idejébe küld és az már TB-s ellátás).

Egyébként hogyan lehetne egy körzetis pénzéhes? Ő csak az államtól kapja a fizetését. Ha valamiért mégis fizetned kell egy kezelésért (pl. betelt havi keret vagy hiányzó taj kártya), azt a TB által meghatározott árlista szerint teheti meg (a váróban kint kell lennie, egy sárga színű tábla) és számlát kell adjon róla, a pénzt pedig az oepnek kell továbbítania. Egy fillért sem tehet el belőle, mert ellenőrzik. A hálapénzről meg nem is beszéljünk, fogorvosnak nem illik adni és neki meg ciki elfogadni.

2017. márc. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy jobban felvilágositottad.

De mégegyszer leirom.

A falunkban a körzeti fogorvos (idős), nagyon rosszul kezeli. Sokan nem szeretik őt. Ezért szerettem volna elkerülni őt, de mivel nincs pénzem a tömésre. Tehát elmentem SZTKra kérni időpontot a fogtömésre, de azt mondták, hogy csak akkor lehet, ha körzeti fogorvos ad beutalót.

A pénzéhes dologról úgy értettem, hogy kezelés utána dijat kap az államtól és jah.. övé a rendelő... :/

2017. márc. 4. 15:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Az SZTK-ban a szakrendelők és a körzetis rendelők sokszor egy épületben vannak. Fogászati szakrendelések is vannak, ahol a speciális ellátást igénylő betegeket kezelik ugyanúgy TB alapon, mint a körzetis rendelőben. Ilyen speciális fogászati ellátás lehet a szájsebészet, fogszabályzás, paradontológia, gnathológia, gyermekfogászat. Nem véletlen hogy ezeken a rendeléseken csak orvosi indokkal (azaz beutalóval) lehet megjelenni, egy sima töméssel nem is foglalkoznak.

"A pénzéhes dologról úgy értettem, hogy kezelés utána dijat kap az államtól és jah.. övé a rendelő... :/" Az a díj az államtól a fizetése, elvégre neki is meg kell élnie valamiből (egyébként jóval kevesebb, mint ahogy hiszed). A rendelő meg azért az övé, mert privatizált, mint ahogy a legtöbb orvos. Így a saját maga főnöke lehet és nem az állam alkalmazottja: ő dönti el hogy milyen eszközöket/anyagokat szerezzen be, milyen továbbképzésre menjen, kivel dolgozzon (úgy értem az asszisztens az ő alkalmazottja). És mivel az övé a rendelő, akár magánpraxist is működtethet a körzetis rendelési időn kívül.

2017. márc. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2017. márc. 4. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!