Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört a fogam fájdalmas a...

Letört a fogam fájdalmas a kihúzás?

Figyelt kérdés

Még kb 2-3 éve letört 1 fogam, és ki is húzták azt már akkor, injekciót kaptam és az injekció beadása kicsit kellemetlen volt de jól jött mivel nem éreztem utána semmit csak hallottam hogy *kattant a fogam* :D


Viszont már felnőtt fogorvoshoz kell mennem, és a mostani orvosommal egyáltalán nem vagyok megelégedve. Kiabál kritizál szó szerint rángatta a fejem nem is egyszer és ezt már nem voltam hajlandó tovább csinálni.

Ciki vagy sem de haza jöttem és sajna sírtam is, nem fájt amit csinált bár lehet azért mert annyira kellemetlenül éreztem magam hogy nem is nagyon figyeltem arra amit csinált...


FUH MINDEGY *elnézést kérek a regényért*


A lényeg hogy Szombathelyi vagyok ki is néztem egy női orvost nem messze van, és valószínű holnap be is megyek, viszont mennyire fájhat vajon? Mert szerintem orvostól is függhet nem? Mármint hogy, hogy csinálja ... bár lehet már csak én vagyok paranoiás :D...

minden esetre azért félek mert még is csak azok után amit az az előző [férfi] fogorvos tett, rendesen félek... Tudtok valami tanácsot adni?


Ha esetleg azt mondaná a fogorvos hogy nem feltétlen kell kihúzni, meglehet menteni, akkor mit csináljak?...

Ja egyébként a fogam fent jobb oldalt valahol hátulról tört le... szóval hálaisten nem annyira feltűnő helyen..



2017. ápr. 2. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha meg lehet menteni, akkor mindenképp hallgass a fogorvosodra. Akár milyen profi fogpótlásokat is tudnak már csinálni, az nem ugyan olyan mint egy saját ideggel rendelkező élő fog.

Egy ilyen hátsó rágófog letörése nem normális dolog. Ez általában annak a következménye hogy a fog oldalról szuvasodott el (tehát a két fog között), és így keletkezett üreg a fogban. Az üreg teteje pedig egy idő után már nem bírta a terhelést és egyszerűen beszakadt, egy nagy szuvas krátert hagyva maga után. Ez pedig a fogköztisztítás (fogselyem, interdentális kefe) teljes hiányának a következménye, azaz a többi fognál is számítani lehet erre még akkor is ha kívülről teljesen egészségesnek tűnik.

A fogorvos stílusáról meg annyit hogy ilyen esetben is fordulhatsz betegjogi képviselőhöz. A praxisát persze ettől még nem veszíti el, de kaphat egy figyelmeztetést és rá fognak nézni a körmére. Ha viszont arról van szó hogy a fogaidra vagy a szájápolásodra tett megjegyzést, az viszont más tészta hiszen az is a feladatai közé tartozik hogy erről tanítson. Annak ellenére hogy a 21. században két kattintás, egy orvosi oldal és máris megvan hogy hogyan is kellene fogat mosni. Amit egyébként nem csak a szülőktől volt lehetőséged megtanulni (az ő felelősségük is benne van), hanem az óvodában, az általános- és középiskolában is tanították, az éves kötelező iskolafogászati szűréseken pedig ellenőrizték. Tehát nem csoda ha felmerül a kérdés hogy ennek ellenére eddig miért nem fogselymeztél. Szomorú dolog ha egy fiatalnak rossz fogai vannak a nem megfelelő szájhigiénia következtében.

2017. ápr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia, elnézést a késői válaszért.:)

Először is köszönöm szépen mivel nem csak a kérdésre próbáltál választ adni, de tanácsokkal is láttál el.:)

Nagyon rendes tőled. Nem, nem a fogamba kötött bele az az orvos, hanem a fejembe hogy tartom stb TUDOM hogy ez is normális dolog lenne, de ő nem csak szólt hanem szinte üvöltött. *Mi olyan nehéz benne már...* stb... anyámék meg a váróban ültek ami az fogászati ajtótól kb 2 lépésre van... tehát nem távol. Attól féltem hogy kihallatszik ahogy épp leüvöltenek. Igazándiból könnyeztem is mikor kijöttem nagyon kevés türelmem maradt hogy ott ne hagyjam azt az orvost.

Én amúgy is hamar feltudok dühödni magamban de ezzel az orvos tényleg messzire ment szerintem, nem csak abba kötött bele hogy hogy tartom a fejem, hanem hogy, nagylány vagyok már miért nem tudok érteni a szóból meg ilyenek, és mikor utánam jött 1 lány kb 16-18 év körüli lehetett azon is lehetett látni hogy mikor szólították már teljesen el volt sápadva. (Ő nem kezelésre jött hanem asszem időpontot akart volna megbeszélni, csak pont ráért az orvos...) ... mindegy szóval ez történt...

Most anyummal néztem 1 másik NŐI orvost azt kipróbálom.

Hát köszi a tanácsot, megfogadom ha az orvos azt javasolja hogy megtudják menteni.:)

Hát sokat nem vesztek vele.:D Köszi még egyszer♥

2017. ápr. 2. 19:59
 3/6 szamo77db ***** válasza:
Ha elegendő érzéstelenítőt adnak jó helyre, akkor nem szabad, hogy fájjon!
2017. ápr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, hát ebben igazad van, volt már hogy 1 fogamat húztak, és az egyáltalán nem fájt, csak kattanó hangot adott ki mikor kihúzták. Viszont ennél a fogamnál félek, mert letört a fele, és ha hozzáérek a nyelvemmel érzem hogy mozog.. :S ... és félek picit.. Még nem kértünk időpontot de hamarosan fogunk...


Köszi a választ ^^ ♥

2017. ápr. 16. 09:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, mi volt a fogorvosnál?
2017. máj. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Most lehet idiótának tartotok..

De most voltam kórházba sajnos. Ha nem baj nem részletezném mert úgy vélem most ez nem ide / ehhez a kérdéshez tartozik, és üzenetben sem nagyon szeretném ezt elmesélni...:) [Semmi komoly...^^ ]

Na..és kórház miatt sajna nem volt még időm elmenni...

De tervezem. (Így még nem voltam fogászaton)

2017. máj. 18. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!