Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan lehet a fogkövet...

Hogyan lehet a fogkövet házilag eltávolítani?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 2. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem anélkül,hogy megsértsd a fogzomàncot,sehogy. 5-6000 ft-ért leszedik ultrahanggal. Ne kontàrkodj.
2017. ápr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
En eddig 10 alatt sehol nem lattam!!!
2017. ápr. 2. 10:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Még annyit is megér évente.

Békés megyei vagyok,lehet ezért más a tarifa. Pedig nívós dokihoz járok.

2017. ápr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Körzetis fogorvos évente egyszer ingyen (vagyis TB alapon) megcsinálja. Házilag még akkor is komplikált, ha meglennének hozzá az eszközeid (ultrahangos depurátor, polírkefe és paszta), mert felkarcolhatod vele a zománcot és csak nagyobb kárt okozol.

Ha már nincs fogkő, akkor pedig meg tudod előzni a kialakulását a koffein (kávé, tea) és a dohányzás mellőzésével, illetve egészséges táplálkozással (változatos étrend, gyümölcs, zöldségek...). Az is sokat segíthet, ha időnként egy elektromos fogkefével és egy szemcsésebb fogkrémmel (pl. blendamed) végigpolírozod a fogaidat - a teljesen kialakult fogkövet nem, de a kisebb elszíneződéseket le tudod így szedni. Szájvíznek pedig használj lila listerine-t (a corsodyl okozhat elszíneződést). Tudom hogy sokan ódzkodnak tőle, de ha betartod a címkén leírt használati utasításokat (20ml-el és csak 30mp-ig öblögess, a fogmosást nem helyettesíti...) akkor nagyon hasznos tud lenni.

2017. ápr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Körzetinél ingyenes, nálunk szájhigiénián csinálják és semmit nem kell fizetni érte, szépen, alaposan letisztították a fogam.
2017. ápr. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!