Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem lehet nálunk bevezet...

Miért nem lehet nálunk bevezetni azt, ami a briteknél is van, hogy foghúzáskor, gyökérkezelésnél, fogászati műtéteknél a pácienst elkábítják valamilyen gázzal?

Figyelt kérdés
Láttam már ilyet, az illetőnek jó hangulata lett, gondolom, érzéstelenítő hatása is van, de az is lehet, hogy az érzéstelenítő injekció mellett alkalmazzák.

2017. ápr. 7. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Mert mi csorobbak vagyunk, mint a britek es kevesbe erdekel minket, hogy a paciens komfortosabban erezze magat az ellatas soran
2017. ápr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom Magyarországon sok helyen adnak zsibbasztó krémet, így maga az injekciós sem fájdalmas. Ilyet külföldön nem láttam még. Nekem pl. nem kellene ilyen gáz, ha az orvos jól tud érzésteleníteni az nekem már elég.
2017. ápr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen felesleges. Az érzéstelenítő injekció után minden kezelés fájdalommentesen elvégezhető, és szerintem a gáz nem is érzéstelenít el annyira, mint az injekció, így lehet, hogy a kezelés is sokkal fájdalmasabb
2017. ápr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Van ilyen klinika Magyarorszagon is ahol hasznalnak gazt vagy akar altatasban is megcsinaljak pl: foghuzast.
2017. ápr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egészségügyileg kockázatosabb, mint a helyi érzéstelenítés. Komplikáció esetén akár halállal vagy más súlyos következményekkel is járhat. Ettől függetlenül nálunk is létezik ilyen bódítás, de csak aneszteziológus szakorvos végezheti - fogorvos nem. Illetve a TB sem támogatja, ezért csak magánrendelésen lehetséges.
2017. ápr. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

van itthon. én úgy megyek majd szerdán. 10e ft /fél óra. bpn

doki megengedte konzultációnál h kipróbáljam milyen.

2017. ápr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!