Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valami hatásos gyulladáscsökke...

Rencsy0095 kérdése:

Valami hatásos gyulladáscsökkentő fog/fogínygyulladásra hogy lemenjen a gyulladás? Valamint Lidocaint lehet kérni érzéstelenítő injekció helyett szerintetek foghúzáskor?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy rossz fogam, amivel be kéne mennem a fogorvoshoz hogy kihúzza. Viszont 3 napja be van gyulladva a fogam, és addig nem tud vele mit kezdeni. Tudnátok nekem segíteni hogy mivel lehetne leggyorsabban levinni a gyulladást? Mert már a fájdalomcsillapító se ér semmit ilyenkor. A barátnőm mondta a kamillateát. Az hatásos? És mi a jobb hozzá? Ha öblögetem, vagy ha az arcomat borogatom a fájdalom helyén? Esetleg valami bevált házi praktika valakinek amitől legalább elmúlik a fájdalom? Hideg vízzel öblögetek ugyan a fájdalom miatt és az segít, de mindössze pár percet, és attól nem megy le a duzzanat. Meg ha vésetni kell akkor nem tudja valaki hogy egy altatás mennyibe kerül közben? Mert nincs Isten amiért én azt ébren végigülöm. Csak kultúrált válaszokat kérek ha lehet. A válaszokat/segítséget előre is köszönöm.

2017. jan. 14. 04:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Az orvos nem mondott semmit?
2017. jan. 14. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyulladáscsökkentőt illetően próbáld ezt: Chlorhexamed szájfertőtlenítő szájvíz

A többiben nem tudok segíteni.

2017. jan. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem Dalacint kellett szednem 1 hétig, utána gyökérkezelték a gyulladt fogamat. Addigra levitte a gyulladást a gyógyszer. Szerintem menj fogorvoshoz.
2017. jan. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Lidlcain is érzéstelenítő, csak van belőle injekció és spray formában is, gondolom arra gondolsz. Foghúzáskor mindenképpen kell az injekció, meg sem fogják kérdezni, hogy kéred-e. Vagy mindenképpen érezni skarod a fájdalmat, mert nem lehet kellemes?

Egyszer meg kellett volna mutatni az orvosnak és utána ő írt volna fel rá valami gyógyszert, ami kevunné a gyulladást.

Szerintem ilyen esetben nem altatnak el, teljesen értelmetlen is lenne.

Szerintem Corsodyl lenne jó öblögetni, így hétvégére.

2017. jan. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyulladt fog esetén fel szokott írni a doki antibiotikumot és gyulladáscsökkentőt, hogy utána kezelni tudja. Nem kaptál semmit?
2018. febr. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!