Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Két bölcsességfogamat kell...

Két bölcsességfogamat kell majd húzni, mennyire lesz vészes?

Figyelt kérdés

Itt lenne kép a röntgenről: [link]

Felül két szélső.


Szerintetek ez mennyire lesz kellemetlen?


2017. ápr. 13. 09:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezzel nem lesz gond. Egy jó fogorvos, jó érzéstelenítéssel hamar, és fájdalommentesen kihúzza.
2017. ápr. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ne a foghúzastól félj, hanem attól, hogy utana mi lesz!
2017. ápr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Akit ismertem és kivették a bölcsességfogát, annak mind szájsebészeten csinálták, bódításban. Egyikük utána úgy nézett ki, mintha megverték volna (be volt dagadva az arca és kék-zöld volt hetekig), a másikuknak egy hét volt, mire rendbe jött.
2017. ápr. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

én is szedációval fogom csináltatni. mint látjátok a fogsoromat van mit csinálni rajta és szedáció nélkül el nem kezdem.

Csak mindig olyan rosszakat olvasni a bölcsességfog húzásáról aztán kiváncsi voltam rá.


Amúgy a boditás arra jó hogy nem engedi hogy fel-le menjen a vérnyomásod. Viszont mikor fúrták a fogam olyan érzés volt mintha skrillex az agyamban a legbetegebb setjét nyomná én meg sikitok magamban:D egy élmény volt.

2017. ápr. 13. 09:37
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonlóan mint neked egyenes gyökérrel rendelkező 2 bölcsesség fogamat húztak ki. De nekem az egyik felül a másik alul volt. Nagyon jó fogorvosom van, aki beadott egy jó érzéstelenítőt amitől semmit nem éreztem. A dokim azt mondta, hogy elszámol tízig, és mire a tízet kimondja kihúzza a fogamat. Ha jól emlékszem négyig számolt el, és kint volt. Ugyanez volt a másiknál is. Még a varrást sem éreztem.

Bevallom jobban féltem a varratszedéstől, de az sem fájt.

Szájsebészetre csak akkor kell menni, ha a foggyökér nem egyenes hanem ferde. A tied egyenesnek látszik..

2017. ápr. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha fájt a fúrás akkor nem jó a fogorvosod. Én tavaly csináltattam meg a fogaimat. 2 bölcsességfog, 1 rágófog húzása, aminek a gyökere alatt gennyes tályog volt, 2 fogtömés, 4 implantátum,fogkő leszedés volt. Semmit nem éreztem. Pedig az implantátumnál szó szerint az állkapocsba, csontba fúrnak.

Amúgy rettegek a fogászattól, és kicsi a fájdalomküszöböm.. Egy jó érzéstelenítéssel semmit nem szabadna érezni.

2017. ápr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A magándoki akinél voltam azt mondta hogy ezt csak szájsebészeten fogják kihúzni.


De remélem nekem se lesz vészesebb mint nektek:)

2017. ápr. 13. 09:46
 8/12 A kérdező kommentje:
nem fájt. Csak nem vagyok hozzászokva a hangjához a fúrónak meg amúgy is massziv pánikbeteg vagyok így emiatt volt kellemetlen. Végig azon gondolkodtam hogy na mikor fog fájni és szorítottam erőből a combom de nem fájt..max a mellette lévő fognál mikor fúrta..de akkor beadott még egy érzéstelenítőt.
2017. ápr. 13. 09:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem éri meg szedálásban csináltatni. A műtétet meg se érzed, utána lesz rossz mikor kimegy az érzéstelenítő hatása. Szedálással is ugyanolyan szar lesz utána, úgyhogy nem értem miért csináltatják úgy az emberek.
2017. ápr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

azért kedves utolsó mert ha pl magamból indulok ki akkor anélkül semmi esélye az orvosnak.


Gyerekkori rossz emlékek miatt nagyon félek az injekciótól és a fogorvostól. Sok idő elteltével erőt vettem magamon hogy megcsináltassam a fogam.

Elmentem magánhoz. Világi türelmes, kedves fogorvoshoz mentem aki nem köpenyben kezel hanem utcai rúhában. farmer szines ing és a szájkendő is zöld. A rendelő is tele szines, megnyugtató dolgokkal...de így is 3 alkalom kellett ahhoz hogy megcsinálja a fogkőlevételt.

1. Alkalommal egyből lement a vérnyomásom mikor hozzárakta azt a szerkezetet a fogamhoz, pedig nem is fájt.

2. alkalommal a felénél lettem rosszul mert annyira fogkőves volt az egyik fogam h szétpattant a számba és picit bevérzett az ínyem.

3. alkalommal sikerült befejezni.

Ezt úgy hogy amúgy betoltam zenét is és max hangerőn ment a metál.


Egyszerűen egyből bepánikolok.

Tegnap meg fúrták 2 fogam és kihúztak egyet +3 injekció szedációval


bár mennyire is kellemetlen volt mindegyik az n2o nem engedte hogy rosszul legyek.


Ezzel nem csak én vagyok így hanem sokan mások is valószinűleg.


mit meg nem adnék egy olyan türőképességért mint pl a tiéd:)

2017. ápr. 13. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!