Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hátul két fogam totál ki van...

I$TV@N kérdése:

Hátul két fogam totál ki van rohadva, mi vár rám a fogorvosnál?

Figyelt kérdés

Már nyaki nyirok-duzzanatom is van, meg reggel, mikor köpök, véres. Totál ki van rothadva, brutális a látványm csak a gyökerük van már meg szerintem. Tuti fertőzések ezrei zajlanak most bennem.

Szerintem ilyet fogorvos még nem látott! Ciki. Gyáva vagyok. Mi vár rám? Lehet ebből fogsebész lesz! Vésni fogják? Fog fájni? Mi vár rám? NAgyon félek, annak ellenére h 30 éves férfi vagyok :( Kösz a válaszokat.


2017. ápr. 20. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ebből szájsebészet lesz. Először is mindenképpen menj el fogorvoshoz, aki csinál röntgent, elirányít a szájsebészetre és ír fel antibiotikumot. A gyógyszer leviszi a gyulladást és így már jobban fog hatni az érzéstelenítés. Orvosi szemszögből nem lesz könnyű kiszedni ha már nincs korona, amit megfogjon - de ettől függetlenül antibiotikum mellett teljesen fájdalommentesen meg lehet csinálni. Jobban jársz, mintha hagyod hogy tovább terjedjen a gyulladás, mert abból komolyabb bajod is lehet.
2017. ápr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nem fáj, illetve hallottam, hogy speciális fogóval huzzák az ilyet, nem kell vésni... Ez igaz?
2017. ápr. 20. 20:18
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Persze hogy most nem fáj, mert elhalt. Ha ráteszel egy jégkockát azt se éreznéd vele, pedig egy élő és egészséges foggal minimálisan kellene. Ha tovább terjed, akkor csonthártyagyulladásod lehet phlegmone-val és szepszissel együtt. A nyirokcsomó duzzanat pedig már azt jelzi hogy az immunrendszered keményen küzd azon a területen, kérdés az hogy meddig bírja. Márpedig önmagában az immunrendszer ezt nem fogja tudni megoldani, hiszen nem tudja kirakni azt a necrotizáló pulpát a fogból.

A csontból való vésés nehéz feladat és speciális eszközök kellenek hozzá - ezért bízzák inkább szájsebészre. Viszont nem ugyan az mint a hagyományos értelemben vett vésés, ami a fog koronához való előkészítését (lecsiszolását) jelenti. Ez utóbbit élő ideggel rendelkező foggal csinálják, éppen ezért elég kellemetlen még zsibbasztás mellett is. Össze sem hasonlítható egy elhalt fog csontból való vésésével, ami maximum csak az orvost terheli meg.

A vérzés inkább a fogkő okozta ínygyulladástól lehet. Ha már egyszer fogorvoshoz mész, ezt is meg lehetne oldani egy fogkő leszedéssel. Később ez is nagy galibát tud okozni, mert a fogkő letolja az ínyt és ettől gócos tasak alakulhat ki és a fogak is kilazulhatnak.

2017. ápr. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az eszközök: a foggyökér eltávolítására rengeteg eszköz van, a helyzettől függ hogy éppen melyikre van szükség (pl. csontfúró, raspatórium, bein emelő, barry emelő, winter emelő, csontcsípő, gyökérfogó, emelő fogó...stb.).
2017. ápr. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó komentelő, honnan tudsz ennyi mindent? És ezeket az orvosi terminusokat? Sokat segítettél, annyira nem félek már.
2017. ápr. 21. 04:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem simán kiszedték a betört foggyökeret, nem kellett műteni, menj mielőbb fogászatra.
2017. ápr. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!