Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy ha kinő mind a négy bölcsességfogam, akkor nem kell kihúzni?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 21. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez valami matekházi, vagy csak az érdekel, hogy létezik-e olyan ember a világon, akivel ez megtörtént, és éppen most éppen errefelé jár a neten?


Létezik. Nekem kinőtt mind a négy és nem kellett kihúzni egyike se. De azért ebből még ne csinálj statisztikát.

2017. ápr. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyiket sem kellett kihúzni, mind a 4 szépen kinőtt és nem okozott gondot.
2017. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak a statisztika miatt:

2 kinőtt, 2 félig, mindet ki kellett húzni.

2017. ápr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem eddig 3 nőtt ki. tegnap kérdeztem a fogorvost és azt mondta hogy megeshet hogy nem kell majd kihúzni őket.
2017. ápr. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Százalékban kéred, vagy aránypárként?
2017. ápr. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
röntgen alapján lehetne megmondani, de még úgy se 100%
2017. ápr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ignis Subdialis ***** válasza:

Az a fogorvostól is függ, melyiket "kell" kihúzni. Egyes paranoid fogorvosok minden bölcsességfogban az ellenséget látják, mert potenciálisan gyulladások forrásai lehetnek, ők örömmel távolítják el a frissen kinőtt fogakat "megelőzésképp"...

Van indokolt eset is, amikor oldalirányban nő a fog és tolja össze a többi fogat, vagy egyenesen nő, de nincs számára hely és ezért a szájüregbe nő bele. Így nem tudod úgyse rágásra használni, eltávolítják. De alapból azért a bölcsességfog is inkább normálisan, egyenesen szeret kinőni, a többivel egy vonalban.

Nekem mind a négy kint van már jó ideje. Egyenesen nőttek, nem zavarták a többieket, jó magaviseletük nem indokolta az eltávolítást.

2017. ápr. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem így is nagyon össze vannak tolva a fogaim, ezért a bölcsességeket (mind a 4-et) még azelőtt kiszedték, hogy egyáltalán kinőttek volna. Engem nem zavar, akkor kicsit nyilván rossz volt, de most meg már örülök, hogy soha nem is fogok szenvedni tőlük.


Amúgy vannak olyan emberek, akiknek egyáltalán nincsenek is bölcsességfogaik, vagy csak mondjuk 2.

2017. ápr. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!