Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után...

Bölcsességfog műtét után vagyok, mit tehetnék, hogy jobban legyek?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 22. 14:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Tegnap műtöttek meg, majd összevarrták. fúrtak faragtak, minden volt, jobb alsó. konkrétan 3x nagyobb most a fejem, lázas vagyok, gyenge, stb. Nem kaptam semmilyen antibiotikumot, mondták hogy szedjek fájdalomcsillapítót, és ennyi. De konkrétan nyelni, beszélni is alig-alig tudok, azt is fájdalmasan... ez normális?
2017. ápr. 22. 14:36
 2/7 anonim válasza:

Szia!


Sajnálom a műtétet, és hogy nem vagy jól.

Nekem csak kihúzták simán a bölcsességfogamat még 2 éve, s sokszor még rá 2 napra is bevérezgetett. Nem fájt olyan erősen, de a vérzés zavart. Velem speciel pálinkát itattak (csak keveset), s elmúlt a fájdalom és vérzés is. Kicsit összehúzta a sebet. Gyógyulást kívánok!

2017. ápr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez sajnos ilyen, nekem szerencsére 3 napon belül leapadt a fejem meg a fájdalom is alább hagyott. Antibiotikumot kellett volna kapnod, nehogy elfertőződjön.
2017. ápr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem mind a négyet műtötték egyszerre. Ha maguktól nem írtak gyógyszert, kérj a háziorvostól. Én antibiotikumot is és gyulladáscsökkentő fájdalomcsillapítót is kaptam. Persze bedagadt a fejem, de két nap után már nem fájt.
2017. ápr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jegeld, az nekem nagyon sokat segített.
2017. ápr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a jegelés nem esett jól, de beválhat az is. Az én orvosom azt mondta, max 10 perc jég, utána 15 perc pihi.
2017. ápr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!

Nagyon sajnálom, hogy ennyire szenvedsz.

Engem szerdán műtöttek jobb alsó, fekvő bölcsességfoggal.

Nekem ami bevált: jegelés, 4 óránként cataflam/apranax,langyos kamilla tea ivás, pépes ételek


A kamilla meglepően sokat segít, én délelőtt azt hittem megbolondulok a fájdalomtól, de a kamillától elmúlt a lüktetés. A mozgást és a megterhelő dolgokat is kerüld mindenképpen, pihenj sokat.

Ha van bármi kérdésed, kérdezz nyugodtan

2017. szept. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!